Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor lehet leghamarabb...

Mikor lehet leghamarabb felmondani a kötelezőt?

Figyelt kérdés
Szeptember 1-én van a kötelező évfordulója. Alkusz nélküli vagyok. Legkésőbb Augusztus 1-én lehet felmondani. Viszont én biztosan kötelezőt váltanék. Mikor lehet leghamarabb felmondani úgy, hogy szeptember 1-ig legyen biztosításom?
2020. ápr. 2. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
bízd meg az új biztosítódat, majd ő intézi. ha nem akkor harminc nappal előbb tértivevényesen.
2020. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Amúgy 30 nappal előtte tértivevényesen már késő :-)
2020. ápr. 2. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
még akkor sem késtél le. Írj emilt az választott biztosítódnak, ők segítenek. Én is ezt tettem. Minden évben van valami változás..
2020. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a KGFB mikor mondható fel leghamarabb; az nincs jogszabályban meghatározva.

(Az más kérdés, hogy vannak biztosítók, amelyek naptári év közben változtatják a díjtarifáikat, akár havonta is: [link] Csak úgy belenéztem, mindjárt a lista elején az Allianz, a Groupama, a Generali havonta változtat; egyik sem közli már a júliusi díjtarifákat sem. A jelenlegi biztosítód legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt köteles közölni a következő biztosítási évre ajánlott díját; sokkal hamarabb nem szokták. Díjkalkuláció, összevetés még messze nem végezhető. Lehet, hogy megnehezteltél a jelenlegi biztosítódra, és már eldöntötted, hogy megválsz tőlük, de ez eléggé „halálugrás”. Legalábbis, július 4. előttig.)


(Egyébként, augusztus 2. van 30 nappal szeptember 1. előtt, nem augusztus 1.; augusztus 31 napos.)


Jogszabályban végső határideje van az érvényes szerződésfelmondásnak, kezdete nincs megadva [*¹]. A felmondás megadott időpontja az évforduló napja.

„7. § (1) A biztosítási szerződést a biztosítási időszak utolsó napjára (biztosítási évfordulóra), azt legalább 30 nappal megelőzően

a) a biztosító írásban,

b) a szerződő üzemben tartó írásban vagy - a felek megállapodása alapján - elektronikus úton indokolás nélkül felmondhatja.

(1a) A felmondás akkor hatályosul, ha az a másik félhez határidőben megérkezik.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról → [link]


┌─ *¹ Több helyen olvastam, itt, a Gy.k.-n is, hogy legkorábban 60 nappal az évforduló előtt mondható fel a KGFB szerződés.

Nincs ilyen jogszabályi feltétel.

Ami van, az, az, hogy „A biztosító a biztosítási időszak kezdetét hatvan nappal megelőzően tett ajánlatot nem fogadhatja el, és ezen időpontot megelőzően szerződést nem köthet, az így létrejött szerződés érvénytelen.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 50. § (1)

Ez nem jelenti, hogy ne lehetne – esetedben akár most, vagy ne lehetett volna akár már múlt év szeptemberében – felmondani a KGFB szerződésed; a 2020. szeptember 1-i évfordulóra. Csak, 2020. július 4. előtt nem köthetsz új biztosítást, 2020. szeptember 2-i kezdőnappal. Nem is sürgős, hiszen szeptember 1-ig él a jelenlegi biztosításod. ─┘

2020. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!