Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudom felmondani az...

Hogyan tudom felmondani az autóm biztosítását?

Figyelt kérdés
Üdv! Vettem egy 1hónapja egy autot ,de későn kötöttem rá biztosítást 6-7nappal,tudom fedezetlenségi díj stb.. Viszont azóta se jött az első csekk,de a szerződés megvan emailben, viszont tegnap az autót eladtam egy ismerősömnek alkatrésznek,mert gondok voltak a papírjaival mert az előző tulaj nem iratta át stb.. viszont a biztosítást hogy tudom lemondani adásvételi nélkül?

#autó #biztosítás #biztosítás lemondása
2019. márc. 9. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Adásvételi nélkül? Leginkább sehogy. Igazából nem is értem, hogy ezt hogy gondoltad? Majd bemondásra elhiszi neked a biztosító, hogy már nem a tied az autó? Jó nagy szívást csináltál magadnak, amivel lehet, hogy évekig fogsz küzdeni, és majd kapod a párszázezres csekkeket egy darabig.
2019. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miert? nem tök mindegy már,ha szétbonja..... Nem lehet átirni, belefürödtem én is...
2019. márc. 9. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet átírni.... érdekes, rád át lehetett.

Nos, ameddig az autó a neveden van, addig fogsz fizetni teljesítményadót és kötelezőt. Le kell papírozni hogy eladtad, vagy ki kell vonatni a forgalomból. Viszont egyre kevesebb bontó hajlandó (pénzért) kiadni igazolást, hogy utána magad bonthassad szét otthon. Szóval jáj a végére, mert a csekkek csak jönni fognak, akkor is ha a cimborád, akinek eladtad, már szétbontotta, eltüntette.

2019. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az okirat hamisításból és a biztosításdíjból is knehéz lesz kimásznod.Akitől megvetted az az ügy előrehaladtával is simán benne lesz ebben és még neki is majd át kell íratnia a nevére minden járulékával.

Azért meg majd nem úszod meg,hogy a kötelezőt nem fizeted,mert felmondják a biztosítást és utána jön a fedezetlenségi díj.Neked így is,úgy is át kell íratnod az autót a költségeivel ,de a semmire,mert addigra a haverod szétontja.Fizetsz egy csomó pénzt ,de a semmire.Fsza.A fedezetlenségi díjtól is nehéz lesz megszabadulni.

Itt a hogyan: [link]

Szrban vagy.

2019. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 4-et azzal egészíteném ki, hogy majd a már szétfelxelt autót kell vinned eredetvizsgára...

Nem tudom hogyan tudtál úgy adásvételit írni az eladóval, hogy nem az ő nevén volt az autó...

Érdemes lenne bemenni mielőbb a biztosítóhoz és elsírni a bajodat normálisan. Hátha tudnak valamit tenni. Az eladót pedig célszerű lenne feljelenteni szerintem, mert könnyen lehet, hogy lopott vagy más téren sáros a kocsi és nehogy a nyakadon maradjon a nyűg, ahogy előttem írták

2019. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ennyire hülyék vagytok? Mondom nem bírtam átiratni az autót,hogy lehetne a nevemen??!
2019. márc. 10. 12:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kivételével
2019. márc. 10. 12:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ezt a ki a hülye dolgot illene átgondolnod.

A kérdésedben szó sincs róla, hogy nem írattad át. Az, hogy az előző tulajnak nem került a nevére, az nem zárja ki, hogy te a nevedre írathattad volna. Ezek szerint nem tetted. Köszönjük, hogy megosztottad velünk ezt a plusz információt!

2019. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te vagy a hülye,ha nem érted meg ,hogy majd a nevedre kell venned mindenképp.De mit, az a haverod gyorsaságán múlik.A biztosítás felmondásához,most már kérik majd az adás-vételit,ami igazolja,hogy eladtad,de nem tudod eladni,mert nincs még egy ilyen hülye,aki úgy megveszi tőled,hogy nincs a neveden.A bontó sem veszi át így.

Csak az a módja,hogy megszabadulj az autótól,hogy felveszed a kapcsolatot a forgalmiban szereplő tulajjal.hogy jelentse le az autót a nála lévő adásvételivel az okmányirodában.Ekkor kötelezni fogják azt,akinek eladta,hogy írassa át.Persze neki is szüksége lesz az autóra,hogy eredet vizsgára bevigye.Utána jössz te ugyanígy.Ha addigra ne lesz autó,akkor szpni fogtok mind ketten.

A biztosítót nem érdekli,hogy a rendszerben kinek a nevén van,ha online kötöd a biztosítást,de felmondani úgy nem tudod,csak mert neked felállt.Csak időszak váltáskor.1 évig náluk kell maradnod,de akkor is a biztosító váltásig. Ha el,vagy leadod bontásra,csak akkor nem számít ez.Csak így lehet felmondani.

2019. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem.. És az eredeti tulaj vissza veszi tőlem?- Az adásvételit eltépjük akkor mi lenne a teendő?
2019. márc. 10. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!