Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Pontosan meddig van moratórium...

KerekVilág kérdése:

Pontosan meddig van moratórium az autók műszaki vizsgáztatására?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyhelyzet vége + 15 nap.

Pontos dátum még nincs.

2020. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Engem pontosan az érdekelt volna, hogy akkor most bejelentették a vészhelyzet végét vagy sem ?
2020. máj. 29. 08:02
 3/7 anonim ***** válasza:

„Vagy sem.”

2020. május 26-án a kormány nevében a Miniszterelnökséget vezető miniszter törvényjavaslatot nyújtott be, melynek tárgya: „A veszélyhelyzet megszüntetéséről”: [link]

Az 1. § „Az Országgyűlés felhívja a Kormányt, hogy a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzetet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) az Alaptörvény 54. cikk (3) bekezdése szerint szüntesse meg.”: [link]

„hatálybalépésének naptári napját a miniszterelnök annak ismertté válását követően a Magyar Közlönyben haladéktalanul közzétett egyedi határozatával állapítja meg.”

2020. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel olvastam egy hírt ami szerint a lejárt okmányok köztük a járművek műszaki vizsgája is tovább érvényesek ha a lejárat a vészhelyzet kihirdetése után járt le illetve a vészhelyzet megszüntetése után 180 napig. Egy kormányinfón hangzott el.
2020. máj. 31. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, ez alapján 180 nap lesz. Viszont ez csak akkor lesz biztos, ha a közlönyben is megjelenik.

2020. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont aktuális nálam a dolog ezért pár napja (pénteken) felhívtam a vizsgabázist ezzel kapcsolatban és azt a választ adták, hogy még nem vonták vissza a veszély helyzetet.

Tudom ez sem 100%-os info, de ha ennél hitelesebb kell, akkor úgyis csak a Magyar Közlöny a mérvadó.

2020. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszait. Akkor nincs más mint várni.
2020. jún. 4. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!