Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleset után mi célszerűbb...

Baleset után mi célszerűbb kifizetni a biztosítónál a kárt vagy hagyni hogy a bónuszfokozatom csökkenjen? Mennyivel lesz így több a biztosításom.

Figyelt kérdés
Csak egy kis koccanás volt, 90 ezer a kár.

2020. jún. 17. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudod számolni online. A0-ból M2-be nagyobb szívás, mint B10->B8. Ehhez vedd még figyelembe azt is, hogy ha újra kárt okozol, akkor még drágább lesz.


A 90 ezer már javítás után van számlával? Nehogy meglepetés érjen, ha triplája lesz.


Kezdheted a biztosítón keresztül is, és ha úgy látod megéri, később is rendezheted ezt a biztosítóval.

2020. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
90 ezer tuti, kiküldték már a levelet.
2020. jún. 18. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen bónusz kategóriában vagy és főleg hogy mennyi a biztosítási díj. Elvileg A0 bónusztól B10-ig felére csökken a díj, tehát az A0-hoz képest két bónusz (ennyit lépsz hátra) nagyjából 10%-ot jelent. Ha malusba kerülsz, sokkal rosszabb a helyzet.

De a bónusz-besorolás mellett legalább akkora csapás, hogy a biztosítók egy része (most már inkább a többsége) károkozói pótdíjat is felszámít. Ez akár a díj 100%-os pótdíja is lehet és akkor is felszámítja, ha kifizeted a kárt, mert a kártörténeti nyilvántartásba már a kárbejelentéskor bekerült az okozott kár és ott is marad. Ha kifizeted, a bónusz visszalépést megúszod, de a károkozói pótdíjat nem. Ha nem tudod megbecsülni, milyen hatása lesz a díjadra, kérdezd meg a biztosítódat. És évfordulókor mindenképp keress egy alkuszt és nézd meg a többi biztosító ajánlatát is, ilyenkor nagyon átrendeződik a díjak sorrendje...

2020. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem 75 ezer volt az éves B3-al, okoztam egy kisebb balesetet, 45 ezret fizetett a másiknak a biztosító.Nem fizettem ki nekik, így 150-re emelték.

Más biztosítónál B1-el 105 lenne a legolcsóbb.

Másik családtag lesz az üzembentartó, így 25 ezer/év :)

2020. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve van csak biztosításom, B01-ből M01-be mennék át, ahogy kalkulátorral számoltam duplájára felmenne. Érdemesebb lenne szerintem kifizetni. Kicsit bosszantó, hogy egy kis koccanástól ugyanannyira felmegy a kötelező mint egy nagyobb balaesettől. Na mindegy ez lesz a tanulópénz.
2020. jún. 19. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég gáz, hogy a bonus-malus nem elég nekik. A károkat fedezniük kellene azokból a befizetésekből, amikre nem jön követelés.

Így már nem sok értelme van az egésznek, mint biztosítás. Hívhatnánk kötelező kölcsönnek is.


Ezt a károkozói pótdíjat beszámítják biztosító váltáskor is?

2020. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gáz, de ez van. Undorító az egész biztosítói rendszer. Ha nem bírságolnának érte, meg nem szopatnának szét, én nem is kötnék. Inkább kipengetném a kárt zsebből.
2020. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!