Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi rendszámú gépjárművet...

Külföldi rendszámú gépjárművet tiltott helyen való parkolásért elszállíthatja a közterület-felügyelet illetve kivonathatja a közlekedési hatóság?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy külföldi hatósági rendszámtáblával ellátott gépjármű Mo-n közterületen tiltott helyen parkol, akkor az illetékes hatóság (Közterület-felügyelet) elszállíthatja, illetve az okmányiroda kivonhatja-e a közúti forgalomból a gépjárművet? Illetve a kivonásról szóló határozat milyen nyelven van? Válasz(oka)t előre köszönöm!
2020. jún. 28. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan szeded az információidat, de tiltott helyen való parkolásért nem vonnak ki egy járművet a forgalomból.

Elszállítani pedig ugyanúgy elszállíthatják bármelyiket, rendszámtól függetlenül ( kivéve persze a diplomata rendszámosokat).

2020. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem Magyarországon van regisztrálva a jármű, akkor egyik magyar hatóságnak sem hatásköre. Ha nagyon szar helyre áll, mondjuk garázsbejáró, vagy úttest közepe, akkor el fogják szállítani valószínűleg, de ha nincs láb alatt, akkor nem. Volt is a jarokelo.hu oldalon egy hírhedt bejelentés valami külföldi autóról, talán USA (Kalifornia) rendszámmal, amivel évekig nem tudtak mit kezdeni. Aztán valaki leszedte a rendszámot és a kocsi hamar eltűnt onnan, de előbukkant egy másik kerületben asszem.
2020. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha nem Magyarországon van regisztrálva a jármű, akkor egyik magyar hatóságnak sem hatásköre."

Miért írsz szamárságokat? Ha valamihez nem értesz, akkor azzal kapcsolatban ne okoskodj!

A magyarországi törvények Magyarország területén hatályosak, mindenkire, függetlenül attól, hogy milyen rendszám van az autóján. Ha igaz lenne amit írnál, akkor pld. egy külföldi rendszámos autóval okozott baleset esetén sem tudna egy hatóság sem eljárni.

Az más kérdés, hogy egyes intézkedéseket ( pld. a vezető távollétében helyszíni bírságolás, vagy az objektív felelősség hatáskörébe tartozó bírságolás, nem mindig tudnak végigvinni, mivel a jármú nem szerepel a magyar nyilvántartásban, így nem tudják ki az üzembetartója. De ez sem mindig igaz:

[link]

2020. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy nem tudják forgalomból kivonni. Bocsi, ha félreérthető volt, nem fogalmaztam egyértelműen.
2020. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 21:05

Semmi gond! Én kérek elnézést amiért félreértettem.

2020. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!