Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítóváltáskor a le nem...

Biztosítóváltáskor a le nem mondott és be nem fizetett régi biztosítás befizetése alól lehet mentességet kérni?

Figyelt kérdés
Kismama (féléves kisbabával, Covid mellett, szóval volt gond bőven) biztosítót váltva új kötelező biztosítást kötött, de elfelejtette lemondani az előző biztosítást. Most az előző biztosító írt, hogy fizesse be az elmaradt 54.000 Ft-t. Van erre valamilyen méltányosság, vagy jogszabály, hogy ne kelljen fizetnie? Az értesítő e-maileket megkapta, csak figyelmetlen volt. Ugyanakkor az autó nem volt fedezetlen, mert az új biztosítást rendesen befizette, csak a régit nem mondta fel... Mi történhet, ha nem fizeti be ezt az 54.000 Ft-t?

2020. aug. 18. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Első körben írjon egy hosszú szívfacsaró levelet (emailt) a biztosítónak, és kérdezze meg, hogy milyen lehetőségei vannak a probléma rendezésére. Közben írjon egy másikat a jelenlegi biztosítójának, hogy ők tudnak-e javasolni valamit.


Itt a biztosító nem hibázott, szóval csak méltányosság alapján csökkenthetik a tartozás mértékét.

2020. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, elismeri az anyuka, hogy hibázott, csak nem tudom, a mai jogrendszer ismeri-e a méltányosság fogalmát vagy jogszabályi kötelezettség alapján kénytelen fizetni az anyuka? (a lányom egyébként... )

Mindenesetre holnap személyesen is bemegyünk, csak azért kérdeztem, mert jó felkészülni, mire számíthat az ember...

2020. aug. 18. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges a szívfacsaró levél, nincs méltányosság. Az új biztosítás érvénytelen, ha a régi nem lett szabályosan felmondva. A régi az érvényes, azt kell befizetni. Ha az díjnemfizetéssel megszűnik, abból csak további komplikáció lesz, jön a fedezetlenségi díj.
2020. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszolat. Akkor ezek szerint az új biztosítás díját visszafizetik? Így már nem annyira fájó a fizetendő tétel...
2020. aug. 19. 00:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, az új biztosítás gyakorlatilag létre sem jött, mert a régi él, kettő meg egyszerre ugyanarra a járműre nem lehet.

Szóval amit az új biztosításra fizettél visszajár, és a régit kell mindenképp életben tartani, nehogy megszűnjön díjnemfizetés miatt, mert az baj.

2020. aug. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer, az általad adott válasz birtokában már jóval nyugodtabban és magabiztosabban mentem a biztosítóhoz és tényleg minden így történt, a régit kell befizetni (ami 20.000 -el drágább), az új érvénytelen, annak díját vissza fogjuk kapni. Így "csak" 20.000 a bukta...


Az már csak egy mellék-gondolat, hogy oké, mi hibáztunk, de vajh' miért nem automatikus az előző megszűnése, ha már kötöttem egy újat és be is fizettem... talán azért, mert így mindig lesz olyan ügyfél, aki elfelejti és abból lesz valami plusz bevétele a biztosítónak... szóval ez a jelenlegi rendszer a biztosítónak jó, az állampolgárnak nem... dehát ilyen világban élünk... :(

2020. aug. 19. 11:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!