Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lízing vagy személyi kölcsön?

Lízing vagy személyi kölcsön?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy szeretnék venni egy 2 éves autót 4 millióért, ebből kb 3 millió meglesz addigra szóval kB 1 milliót szeretnék felvenni (az átírási pénzt meg hasonlókat nem számolom bele mert az meglesz), de nem tudom hogy ilyen feltétellel inkább lízing vagy személyi kölcsön. Nem tudom hogyan működik de ha van rá lehetőségem akkor 1 évre vennék csak fel.

2020. szept. 7. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább személyi kölcsön. Egyszerűbb.
2020. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Általánosságban a lízing kedvezőbb feltételekkel megy, maga az autó képez fedezetet. Bankban egyébként jól elmagyarázzák.
2020. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lízinget néztem hogy a zártkörű végén ha minden igaz automatikusan átruházódik rám a tulajdonjog, de láttam olyat is hogy valaki írta hogy a végén még fizetnie kellett egy x összeget hogy az övé legyen, gondolom akkor ez volt a nyíltvégű, egyébként ha van rá lehetőségem akkor szerintem is a személyi kölcsön éri meg jobban az én esetemben mert az 1 év alatt nem sok kamat jön rá.
2020. szept. 7. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja mondjuk 1 év alatt szerintem is inkább az egyszerűséget érdemes szem előtt tartani, ebből kiindulva én sem a lízinget választanám... azt inkább sok évre.
2020. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Autóért kölcsönt felvenni, fedezetet kockáztatni hatalmas hülyeség.

3 millióból miért akarsz 4 milliós autót venni?

2020. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert az az amelyik nekem nagyon bejön és amiben jól érezném magam. Tudnák gyűjteni de minél előbb szeretnék ezért gondoltam hogy azt az 1 milliót fedezem így. Mert 1 évre nincs is olyan rettentően nagy törlesztője.
2020. szept. 7. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem bírd ki azt az egy évet, aztán vedd meg kp-ért. Ahogy 5-ös írta, óriási a kockázat és messze nem éri meg!
2020. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Személyi kölcsön! Sokkal jobb mint lízing.
2020. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!