Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Holnap megyek kifizetni kp-ba...

Holnap megyek kifizetni kp-ba a kárt amit okoztam, de nem kene írni valamilyen papírt hogy kifizettem? Vagy csak kerjem vissza a betetlapot? Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 00:56
1 2
 1/17 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
33%
Te nem fizetsz semmit, a biztosítód fizet, aztán lerontja a B+M rangodat.
2020. szept. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Mit akarsz te kp-ben kifizetni ?
2020. szept. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha betétlap nincs a másiknál, akkor már nem tud a biztosítóhoz menni. Csak az a kérdés, miféle ember. Gondolom, megegyeztetek egy összegben, hogy a besorolásod ne essen vissza. Ezt a biztosító is fel szokta ajánlani, de lehet, magasabb összeg lenne (meg az is, hogy kisebb).

A másik fél a rendszám alapján fel tud jelenteni, hogy te elmentél, nem írtatok papírt stb. Meg fog bukni, de addig elég kényelmetlen lenne.

Nem kell túlbonyolítani, de azért a kérjek egy nyugtát arról, hogy ezen és ezen a napon, a xxx-xxx gépkocsiban okozott kár enyhítésére szóbeli megállapodás alapján a mai napon ennyi forintot átvettem ettől és ettől. További követelésem nincs.

Vagy valami hasonló.

2020. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Első! Nyilván megállapodtak, és kihagyják a biztosítót. Ez mindkét fél számára előnyös lehet, meg kockázatos is. De gyakori megoldás.

A károsult azonnal pénzhez jut, nem kell várni kárszakértőre stb. Ha nem akarja, meg sem csináltatja a kocsit. A másiknak nem nő meg a havi díja hosszú időre, és az így keletkező többlet összességében meghaladja a kért összeget.

2020. szept. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 D. Brasco ***** válasza:
88%
Te komolyan átadnál bárkinek is úgy pénzt bármivel kapcsolatban,hogy arról nincs valamilyen papír írva,hogy nyoma legyen?!?Ha erre igen a válaszod,akkor készülj fel,mert fognak még meglepetéseknérni az életben......es nem feltétlenül pozitívak...
2020. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen írjatok egy papírt az összeg átvételéről, legyen benne, hogy milyen káresemény (időpont, hely, rendszámok, mint a betétlapon)

A betétlapot meg tépjétek szét rituálisan.

Én is voltam már így.

2020. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen írjatok papírt. És azért akárkivel ne menj bele ilyenbe. Bármikor újra mondhatja, hogy te kárt okoztál neki. És ha voltak tanúk vagy kamera, akkor hiába kéred vissza a kitöltött papírt, majd megírják újra, és a tanúk vagy a felvétel igazolja, hogy te voltál a hibás.

Szóval, nem biztos, hogy érdemes ilyenbe belemenni egy vadidegennel.

2020. szept. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#5 engem folyamatosan meglepetés ér, már nem is tudok elképzelni olyat amin csodálkozom.


Egyépként megtörtént a "betétlap visszavásárlás" világi jóemberek, nem élnének vissza ezzel márcsak azért is mert jó emberismerő vagyok. Írtunk róla egy papírt meg a betétlap is megsemmisült (#6 :D).

Egyépként hogy ne legyen uncsi a kérdés 100e forintot fizettem.

2020. szept. 24. 20:04
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
A lapot bármikor meg lehet újra írni. Miért éri meg kifizetni 100 ezret, mikor fizeted a biztosítást? Erre van, nem dísznek.
2020. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

#9: simán megéri, évekig fizetné a plusz pénzt a biztosítónak. Olyan biztosítási díjak vannak, beszarsz.

Baleset után simán felemelik 300e-re a következő évi köteleződet, és még 3 év múlva is 150e lesz...

2020. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!