Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy ilyen adásvételivel...

Egy ilyen adásvételivel elhajtanak az okmányirodából?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagybátyám, (az unokatestvérem apja).

Megkapták a hagyatékit, az unokatestvérem örökölte az autót, és eladná nekem, de nekik azt mondta valami ügyintéző, hogy ha eladja akkor felesleges a nevére vennie.

Azaz most ő úgy akarja az adásvételit kitölteni, hogy a saját adatait adja meg az adásvételi papíron, és ad nekem mellé egy másik papírt, hogy ő az örökös, de közben az autó biztosítása, forgalmija minden az apja nevén van még.

Ez így normális, vagy neki átkéne írnia a saját nevére, és csak utána tudná eladni nekem?



2020. okt. 5. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
előbb jogerősen a tulajdonába kell kerülnie (tehát átírnia magára), hogy el tudja adni, a biztosítás itt mindegy kinek a nevén van mert változás lesz úgyis.
2020. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a pontos választ a kormányablakban kapod meg..beballagsz a kormányhivatalba, sorszám az átíráshoz, és ott megmondja az ügyintéző mi is amteendő. Mindenesetre nem árt egy hagyatéki végzés, amiből kiderül kié jog szerint az autó.

Még akkor is, ha az elhunyté volt, most az örökösé, amit igazol a közjegyzői okirat.


Irány a kormáyablak..


Sok szerencsét.

2020. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapból át kellene íratni.

De a XXI. században vagyunk és covid van. Van telefon, e-mail. Ne foglald a helyet feleslegesen személyesen. Kérdezz rá elektronikusan mi a helyzet. Valami chat is van. nekem ott azonnal válaszoltak anno (más kérdés, hogy rosszul, de más téma volt)

2020. okt. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!