Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudok úgy kivonni...

Winkler György kérdése:

Hogyan tudok úgy kivonni gépjárművet a forgalomból hogy az a gépjármű már nincs meg és a papírjai sem? Bianko adásvételivel adtam el hogy majd a vevő neve később kerül rá, de a vevő szétszerelte eladta, mindennek 6 éve már, az illető pedig letagad..

Figyelt kérdés
Megkerestem az illetőt, Kamuzik hogy nem is ismer. Az sem erdekel ha megbüntetnek szabálytalan adásvételért, csak el tudjam intézni a dolgot.

#végleges kivonás #hiányzó gépjármű okmányok
2020. nov. 1. 19:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen papírom nincs róla hogy eladtam, pedig irtunk készpénzátvételit, meg a kitöltetlen adásvételit, de én példányomat elhagytam ezer éve. Az a baj hogy a kötelező biztosításom bonuszfokozata ehhez a járműhoz B5, hiába veszek egy másik autót annak A0 lesz és baromi drága emiatt.. csak akkor tudom átvinni a B5-öt ha nincs másik járgány a nevemen..
2020. nov. 1. 19:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel már nincs a tulajdonodban, sehogy.

Ha még a tulajdonodban lenne, akkor pedig hivatalos bontóba tudnád leadni, és a tőlük kapott igazolással tudnál bemenni az okmányirodába.

Sajna ezt buktad.

Max feljelentést tudsz tenni a rendőrségen, de nem látom értelmét.

2020. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mi van azzal, hogy állítólag KGFB fizetés elmaradása miatt hivatalból rég ki kellett volna vonni?
2020. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fizetem a KGFB-t igaz csak azt a pár napot amig a fél év kivonás letellik és az ujbóli fél évet meg nem hosszabbítom.
2020. nov. 2. 00:18
 5/10 A kérdező kommentje:
A tulajdonomban van, mivel ha Ő eladta volna hivatalosan akkor automatikusan megszűnt volna a biztosításom is rajta. Már üzembentartóival is lekerül a nevedről a biztosítás... A közlekedési nyilvántartásban a nevemen van, tulajdonképp bejelenthetném hogy elveszett a forgalmim, a törzskönyvem meg mindkét rendszámom, és ezekkel már mehetnék egy bontóshoz aki némi jattért ad egy igazolást... (ez most jutott eszembe ahogy elkezdtem írni ezt a kommentet)..
2020. nov. 2. 00:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint mehetnék a bontóshoz ha kérnék új rendszámot, de az a gyanúm hogy elég drága mulatság lenne a két rendszám meg az új forgalmi...
2020. nov. 2. 00:24
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
69%

"tulajdonképp bejelenthetném hogy elveszett a forgalmim, a törzskönyvem meg mindkét rendszámom, és ezekkel már mehetnék egy bontóshoz aki némi jattért ad egy igazolást... "


Ez rogadtul nem igy működik.De amugy meg is erdemled a sorsodat.....hogy lehet valaki ennyire hülye,hogy papir nélkül "elad" valamit stb........ebből te mar jo ki nem jossz,ha barmivel trükközöl,minimum csalás és okirathamisitas vadjaval mehetsz a birosagra.....az egyetlen legális mód a rendőrségi feljelentés,bár itt úgy meg fognak büntetni,hogy belerokkansz.....de hát ha valaki ennyire kretén akkor így járt......

2020. nov. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát te 6 éve fizeted a KGFB-t/ideiglenes kivonást, úgy hogy 6 éve nincs nálad az autó?

Az úgy azért elég kemény

2020. nov. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen. Nem tul sok penz es legelabb nem. Kell sulyadot se fizetni. Azzal se lenne bajom ha meg evekig fizetnem csak a bonusrendszer nem kerul rola at igy az esetleges uj autora.
2020. nov. 3. 05:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Megszoptad. Pont most olvastam valahol egy majdhogynem ilyen sztorit.

Talán vezess.hu, vagy totalcar


De hogy lehet valaki ennyire sületlen, hogy idiótán töltik ki az adásvételit? Hát igazából meg is érdemli.

2020. dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!