Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó lopás után ki fog fizetni?

Autó lopás után ki fog fizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék nemsokára egy autót venni. A nevemen még sosem volt autóm, így ez a része ismeretlen számomra. A kötelező biztosítás tudtommal csak az általam okozott kárra érvényes, ha viszont a saját autómban keletkezik az, akkor arra nem. Ez azt jelenti, hogy ha ellopnák az autót akkor az után sem fizetne? Ha nem, akkor lehet ilyenre külön biztosítást kötni? Casco?

2020. nov. 2. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Casco is csak saját magad által okozott kárra érvényes, lopásra nem. Szerintem nem érdemes ezen gondolkoznod, hacsak nem valami 20 milliós kocsival parkolsz a panel előtt. Elég kicsi az esély, hogy pont a tiédet lopnák el.
2020. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre van a Casco. De ha a lopásra is érvényeset akarsz kötni, akkor abból is a legdrágább fajtát kell megkötnöd.
2020. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan casco, ami fedezi.
2020. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Casco-nak több fajtája van. Van olyan is ami lopáskárt is térít. Pontosan át kell nézni a casco feltételeit.
2020. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van olyan fajta, ami lopás után is fizet, de az más kérdés, hogy megéri-e. 1-2 milliós autónál nem éri meg.
2020. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Próbáltam neten Casco kalkulátorokat keresni, többet is találtam, de egyikbe se lehet megadni olyan autót, mint amire én szeretném kötni. 1990-nél régebbi autóra nem lehet kötni sehol?

2020. nov. 2. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Nem, de 1990-nél régebbi kocsira meg sem éri bőven.
2020. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Casco-t régi autóra nem szokás kötni az értéke miatt és a biztosítók sem szeretnek régi kocsira CASCO-t adni. A legtöbb biztosító max. a gépjármű 10 éves koráig hajlandó casco-t kötni.
2020. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Pedig én kötnék rá, 15 millió körüli összeget ér.
2020. nov. 2. 16:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja hogy Oldtimer, ezt nem mondtad. Arra lehet hogy van valami speciális, nem tudom, érdeklüdj utána.
2020. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!