Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki a vétkes ebben a helyzetben?

Ki a vétkes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyirányú utcában haladtam esőben szürkületben. Egy fekete autó jobb hátsó ajtaja nyitva volt. Anyuka épp kötötte be a gyereket kb 20-25el mehettem nem vettem észre a nyitott ajtót, és letört a bal tükröm

Megírtuk a kék sárga lapot de nem került meg nevezésre a felelős személy azt mondta hogy csak továbbítja az ügyet biztosítónak és majd ők el döntik.


2020. nov. 2. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
#10 Nem a kérdező elé nyitották az ajtót, hanem a kérdező egy már nyitott ajtónak ment neki.
2020. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Majatom ***** válasza:
100%

Szerintem a biztosító nem fogja eldönteni. Nekem is volt olyan esetem 3-4 éve, hogy kitöltöttük, de nem írtuk bele, hogy ki a vétkes. A biztosító visszadobta. Szerencsémre a másik, vétkes fél hajlott rá, így utólag ráírta, hogy elismeri, hogy ő a vétkes, így már elfogadták.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, valóban igaz az az alapvetés, hogy parkoló autó nem okoz balesetet, tehát Te vagy a hibás.


(kivétel talán ha rányitják az ajtót, viszont nem vagyok benne biztos, hogy a biztosító a parkoló autó által okozott kárnak tekintené az ajtónyitásból eredő balesetet)

2020. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
#10 igen, ha rányitották, meg ha kalasnyikovokból három ukrán bérgyilkos tüzelni kezdett rá, satöbbi.
2020. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Hány méter széles az az út, ahol volt az esemény?
2020. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Persze azért az ajtónyitás más káposzta, szép is lenne ha pl rányitják az ajtót egy bringásra (elég gyakori) aztán még neki kell fizetnie.

2020. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Kicsit meggyűrődött az ajtó sarka de szerintem cserés.

Amikor megvettem az autót pár hónapig a garázsban volt vettem rá ajtóprizmát párszáz forint, gyakorlatilag olyan mint a küllőprizma, ami mellesleg kötelező. Gondoltam enyit megér és nem arra alapozok hogy úgyis a másik lesz a hibás. Simán kötelezővé lehetne tenni ugyanúgy az autóknál is.

2020. nov. 2. 16:51
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
Persze, és minden gyalogosra is rakjunk lámpákat, hogy azokat se üsd el, mert figyelmetlen vagy
2020. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Te hibáztál
2020. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Azért elég nehéz nem észrevenni egy nyitott ajtót és az abból kilógó fél anyukát, ha előre nézésre használod a szemed.
2020. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Milyen széles volt az utca?
2020. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!