Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebben az esetben csak én...

Ebben az esetben csak én voltam vétkes?

Figyelt kérdés
Tegnap figyelmetlenségből behajtottam egy 2sávos egyirányú utcába. Idegen városban voltam, és későn vettem észre a táblát. Mivel alig 200méterre volt a következő kereszteződés, úgy döntöttem, hogy nem fordulok meg, hanem óvatosan továbbmegyek. A szabályosan szemből közlekedő autóknak megállással elsőbbséget adtam, de egyszercsak jött egy öreg Opel, és amint meglátott szándékosan nekem jött. Egyértelműen gyorsított, és attért az én sávomra. A történteket nem lehet balesetnek nevezni, mert biztos vagyok benne, hogy szándékosan csinálta. Jól emlékszem a vezető arcára ütközés előtt. Láttam rajta, hogy becélzott, és már felkészült az utkozesre. Szerencsére személyi sérülés nem történt, de egyik autó sem tudott tovább menni. A swiftemnek kitort a kereke, az övére pedig rahajlott a sárvédő. Az "erkölcsös" úri ember ki akarta hívni a rendőrséget, de végül abban gyeztünk meg, hogy fizetek neki 300ezer forintot 25éves Opel javitasara, plusz 10ezret az autómentésért. Végül megbántam ezt a paktumot, mert az autója kb fele annyit ér, csak attól féltem hogy emiatt bevonják a jogsimat. Szerintetek helyesen cselekedtem?

2019. jan. 27. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Azért csinálta mert kellett neki a pénz.

Az más kérdés hogy te nem véletlen hanem direkt szembe mentel a forgalommal.


En rendőrt hivtam volna.

2019. jan. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Te voltál a hibás. Ok, kikerülhwtett volna azaz a szándėkosan nekedment az gáz. De te lettėl volnaa a hunyó minden esetben... Ha rendőrt hívtok sokkal többe került volna neked.
2019. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Mindenképp te voltál a fővétkes.

1. Te mentél szembe a forgalommal,

2. a másik kocsi vezetőjének szándékosságát nem tudod bizonyítani.

.

300+10 ezerét elkerülted a jogsid bevonását - és az esetleges bíróságra járás idejét.

2019. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Azt hiszem, hogy helyesen döntöttél. Nyilván anyagilag jobban jártál volna, ha a biztosítód perkál, de így rengeteg felesleges, bürokratikus kört spóroltál meg. Biztos, hogy az Opelt nem hozták volna ki vétkesnek, nem tudtál volna rábizonyítani semmit.
2019. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell a kamera, és ha lassan mentél akkor állóra tudtad volna fékezni a kocsit mint tudjuk álló autóba nem megyünk bele ezt az erkölcsös bácsi is tudja biztos. Ez van... nem vették volna el.a jogsid, sanszos még fog az öreg pattogni..
2019. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Hülye vagy. Helyszínelést kellett volna kérned. Igaz, hogy első körben téged hozott volna ki vétkesnek a hatóság, de fellebezés után, bírósági eljárás keretén belül a másik vitte volna a balhét, méghozzá nagyon csúnyán.

Persze téged is elmarasztalnak, hiszen forgalommal szembe hajtottál be az utcába, ezt nem lehet megúszni - de ennek a büntetési tétele ötszámjegyű összeg.

Ugyanakkor a szakértő nagyon könnyen megállapítja, hogy a te járműved állt, megállapítható, hogy a másik jármű az ütközés pillanatában gyorsított vagy vészfékezett-e, illetve hogy észlelnie kellett-e volna egy álló járművet az adott körülmények között.

Márpedig ha a bíróség úgy ítéli meg, hogy ő elkerülhette volna a balesetet, de szándékosan ment beléd, akkor akár szándékos emberölési kísérlet is lehet belőle, amit nagyon-nagyon megszívna.

2019. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs szemtanú, fedélzeti kamera, térfigyelő kamera akkor erősen kétlem, hogy az Opelost hozzák ki felelősnek!!!
2019. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezért kell autóba kamera!

Álló autóba akkor sem mehet bele, ha a kereszteződés középén áll, vagy forgalmi sávban áll egy helyben.


Igen, az illető le akarta cserélni a járgányát, te meg kapóra jöttél neki.

Sokan a tecsó parkolóban nem adják meg a jobbkezet, ezzel azt kockáztatják, hogy egy autótörő -mert vannak ilyenek - ki fogja használni!

Igen, ez a szándékos autó törés dolog létezik.

Ha lett volna kamerád, az illető már valószínű jogsi nélkül lenne.

2019. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell hozzá kamera, a kamera előtt is volt igazságszolgáltatás, helyszíni szemle, igazságügyi szakértő.

Az autók sérüléseiből illetve a keréknyomokból elég egyértelműen megállapítható a két jármű helyzete, sebessége.

Elég, ha belegondolsz, hogy egy vészfékező jármű orra legalább tíz centit bólint a normál menethez képest.

Figyelembe véve a látási viszonyokat, és azt a tényt, hogy a kérdező járműve - ha jól értem - állt, kapásból a mozgó jármű vezetője indul rosszabb helyzetből, hiszen egy álló járművet MINDENKÉPPEN észlelnie kell, függetlenül attól, milyen irányban áll az az úttesten.

Ha pedig a szándékosság bebizonyosodik - márpedig egy bíróságon az egyszeri proli könnyen belezavarodik a saját hazugságaiba -, akkor nem csak a biztosítási csalás, hanem a testi sértés is megáll ellene.

Az pedig már példás, büntetlen előélet esetén is közelíti a felfüggesztettet.

2019. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is mindig elgondolkozom, hogy nekimenjek az egyirányúban a szembejövőnek. Mert vannak.

Csak nem bízom benne, hogy mindegyik olyan "segítőkész" (azaz fizetőkész), mint te. Illetve ha van fedélzetije, akkor buktam.


Nekem van, szóval nekem nekem jöhetnének. Ja, nem. Mert én nem közlekedem egyirányú utcában forgalommal szemben.


Remélem tanultál az esetből.

2019. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!