Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Október 27.-én lejárt a...

Október 27.-én lejárt a biztosítási befizetési határidő, (több lent) mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam, hogy lejárt a negyed éves, nem fizettem be mert a hűtőre tettem az meg leesett onnét és a frigo alá csúszott most vettem észre, hogy nincs befizetve , most jön a én "szerencsém" mennék fizetni éppen szálok be csörög a telefonom a kocsi tetejére tettem a csekket odaértem a postára és nem találtam.. ott jutott eszembe, hogy a tetőn hagytam.


Mi legyen, ha balesetezek a kocsival él így a biztosítás? Nem vették fel most a biztosítónál a telefont.


Komolyan, kicseszettül balfax vagyok. Valami tipp?? Azon kívül, hogy hulye vagyok?



2020. nov. 14. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Van 60 nap türelmi idő, mielőtt felbontják a szerződést. Addig meg csak sikerül beszélni a biztosítóval, hogy küldjenek másik csekket, vagy elutalod.

Majd kapsz egy kis büntit a fedezetlen napokra.

2020. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
60 napig él még a biztositas. Nekem nov 24en kellene fizetni, de majd a decemberi fizubol.
2020. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hétfőn menj be egyik kirendeltségükre, vidd magaddal a szerződést, hogy hamarább rád találjanak (vagy legalább jegyezd meg a számát). Ha szerencséd van és van ott pénztár, be is fizetheted náluk.
2020. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Semmi gond nincs, bőven van időd.

A KGFB törvény előírása szerint a díj esedékességétől számítva van 60 nap türelmi időnek nevezett időszak, ami alatt a díj következmény nélkül megfizethető.

Ha ezen belül megfizeted az esedékes díjat, akkor minden rendben van.

Szintén a KGFB törvény szerint a türelmi időszak alatt fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége, azaz, él a biztosításod, és ha netán kárt okoznál, akkor ugyanúgy fizetnek helyetted a károsultnak, mintha az esedékesség napjáig megtörtént volna a befizetés.

Estedben az szükséges, hogy legkésőbb december 26-ig megkapja a biztosító a befizetést.

Az első választól eltérően, semmiféle fedezetlenségi díj nem lesz, icike-picike sem. Akkor sem, ha csak karácsonyra fizeted meg a díjat. Fedezetlenségi díj december 27-től kezdődne, ha addig nem fizetnél.

2020. nov. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. nov. 15. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!