Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Karamboloztam, én voltam a...

Karamboloztam, én voltam a hibás, elismertem. Mit fizetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt ma egy kisebb koccanásom, elismertem, hogy vétkes vagyok, megírtuk a papírt.

A saját káromat nyilván én fizetem, viszont a másik káránál felmerült, hogy ki fizeti.

Van, aki szerint egy adott összegig a biztosítóm fizeti ki a kárt, viszont egy másik részét én zsebből, más szerint viszont csak a saját káromat fizetem, az okozott kárral nincs anyagi gondom, csak a bónuszom megy lejjebb és a biztosító fizetni.


Segítenétek?


2020. nov. 19. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A másik kárát a te biztosítód fizeti, neked meg megnő a biztosítási díjad.
2020. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

A te köteleződ fizeti teljes mértékben.

Önrész az a casconál van.

2020. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Erről szól a biztosítás. Ők fizetik.

A saját károdat meg max a cascod ha van.

2020. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
A biztosításod fizeti, de ha nem nagy a kár, akkor célszerű saját zsebből kifizetni a biztosító helyett. Így megmarad a bónuszod, ha van.
2020. nov. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Majatom ***** válasza:
79%
A biztosító fizet, de van rá lehetőség, hogy kifizesd a biztosítónak, és akkor nem esik vissza a bónuszod. Meg fognak keresni ezzel kapcsolatban, ha felmérték a kárt, és megállapították az összeget. Ennek akkor van értelme, ha most pl. A0-ban, vagy B1-ben vagy, mert akkor visszasorolnának M2, vagy M1-be és ott már akár 100.000-es nagyságrenddel lehet több a biztosításod egy évre. De ha mondjuk B6-ban vagy, akkor nincs értelme kifizetni, mert nem emelkedik jelentősen az éves biztosítási díj.
2020. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bonusz10-ben voltam.

Azt esetleg tudjatok, hogy ha most fizetek negyedévenként 7 ezer forintot, akkor ha 8asba lekerülök, mennyi lesz kb ez az összeg?

2020. nov. 21. 00:31
 7/9 anonim ***** válasza:

A biztosítód díjszabását kell átnézni.

De ha jól emlékszem ilyen 5% körül szokott lenni egy bonus fokozat.

2020. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem a Bónusz a probléma hanem a károkozói pótdíj, amit mindenképp rávág majd évforduló után, bár, azt írják jövőre megszüntetik. Ha ilyen alacsony a díjad, nem érdemes kifizetni a kárt, ami simán lehet százezer felett kis kárnál is.
2020. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Ez a károkozói pótdíj micsoda? Tudnál róla írni?

2020. nov. 24. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!