Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kamionról leesik a jég...

Ha kamionról leesik a jég autóra akkor a kárt a kamionos fizeti?

Figyelt kérdés

Most mennék sofőrnek egy szlovák cég fel is venne ( Magyarországon senki nem vesz fel most kezdőt, csak jelzem). Téltől félek, leginkább attól, higy ponyván jég marad és a forgalomban pedig leesik lezúzok autókat vele. Vagy egy random parkolóba ott nem tudsz találni semmit amivel le tudjad szedni a jeget, tériszonyos vagyok és én meg nem mászok oda fel, marad a para.

Tehát ha jég lezúzza a másik közlekedőt akkor velem mi lesz? Elveszik a jogsim? Esetleg teljes kárt ki kell fizetni? Vagy biztosító megoldja?



2020. dec. 9. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Be kell szerezni 1-2 szerszámot amivel eltávolítható a ponyva tetejéről a jég, és nem a kibúvót keresni. Mármint ezt ne értsd most úgy, hogy rádförmedtem, csak szimplán szerintem ez a megelőzés a legegyszerűbb és legtisztább módja a dolgoknak.


Az esetek nagy részében tényleg csak autó törik, vagy sérül. Viszont ne legyen így sose, de ha véletlenül valaki egy ilyen balesetből kifolyólag meghal, azt már sohasem fogja semmilyen biztosító kitörölni és kifizetni a lelkiismeretedből/nek.


Nézz utána, ST22Lacikának van fent erről a jeges dologról 1-2 videója, ott el mondja, hogy mit tudsz tenni.

2020. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy a kamionos.
2020. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el kezdőként az lesz neked a legkevesebb bajod és siránkozásod hogy van jég a ponyván.

Azt indulás előtt lelehet takaritani mindíg.

2020. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Cégeknél takarítja le Lacika.
2020. dec. 9. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"marad a para"

aha és nekem is, amikor a fejemre esik a 20 kilós jégtömb. Észnél legyél, nem csak anyagi kárt okozhatsz ezzel a felelőtlen magatartással!

2020. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak autók között közlekedsz, kezdőkém. Emberek között. És ha a jég oldalra lecsúszik, és agyonüt valakit, azt a biztosító nem teszi helyre. Azt majd a sitten teszik helyre a cellatársaid. És azt nem köszönöd meg.

Ha a gyereked fejére hullana a jég egy kamionról, mit mondanál a sofőrnek? Sebaj, majd a biztosító? Idióta.

2020. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdést. Ha tudod, hogy jég van a kamion tetején, akkor indulás előtt nem egyszerűbb leszedni, mint aztán utólag meccselni a biztosítóval, vagy az agyonütött ember rokonaival?!

Ha kiugrik eléd valaki az úton, akkor lassítás nélkül keresztülmész rajta, mert majd a biztosító intézi??

2020. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Nézd meg a kamionos Lacika videóit, ő is lelöki valamivel indulás előtt a jeget a pótkocsiról.
2020. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szlovákoknál még a szemályautóst is jól megbüntetik, ha nem takarítja le a havat, jeget a tetőről. Akkor gondolom, egy kamionnál ez triplán annyira fogják szankcionálni.
2020. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Cimborám kamionos (mondjuk Németországban). Tavaly télen mesélte, hajnalban csak pár kilométerre kellett mennie a nyergessel, gondolta forgalom is alig van, nem fog ő takarítani.

Telephelyről kikanyarodva kis hó (még csak nem is jég!) hullott az útra a félpótkocsiról, egy autó elé (nem rá!). Papa egyből hívta a rendőröket, 5 km-t sem tett meg, már hívták le az útról, párszáz euró plusz pár pont, felzavarták a tetőre, és megvárták hogy lepucolja.

2020. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!