Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érdemes befizetni a következő...

Érdemes befizetni a következő évre a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés
Van egy autónk amit én használtam, de apám nevén van. A műszaki lejárta után leraktam, nem használtuk, de nem is vizsgáztattuk le. Napi használatban volt, februárban volt utoljára szervizeltetve, nagy gond vele nincs, de már nem fiatal kocsi és mivel van másik úgy döntöttünk, hogy igy ebben az állapotában, ahogy van eladjuk. Esedékes lenne befizetni a kötelező biztosítást. Ebben a helyzetben érdemes befizetni vagy az esetleges új tulajnak kell kötnie sajátot? Nem tudom, hogy működik... Válaszaitok előre is köszönöm.

2020. dec. 22. 07:34
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
Ha eladod az autot,az biztositotol az időarányos díj automatikusan visszajár
2020. dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem érdemes/nem érdemes kérdés, be kell fizetned, eladás után pedig a túlfizetést időarányosan vissza kapod.
2020. dec. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van. Ha van élő szerződés, akkor BE KELL fizetni! Ideiglenesen ki kellett volna vonni a forgalomból, ezt jelezni a biztosító felé, és akkor arra az időre nem kell rá biztosítás.
2020. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszaitok.
2020. dec. 22. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!