Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért én fizetem a vadkárt,...

Miért én fizetem a vadkárt, ha nem is én voltam a vétkes?

Figyelt kérdés

Dugóban álltam éppen, amikor a kocsimra ráugrott egy szarvas. Szerencsére nem lett nagy kár, de behorpadt a motorháztető, amit javíttatnom kell.


Én hülye kihívtam a rendőrséget! Közölték, hogy én vagyok a felelős, mert kint van a vadtábla. Kérdem tőlük. Uram, én egy helyben álltam a dugóban, (ezt egy szemtanú alá is támasztotta) mégis hogy lehetnék hibás? Félrevonultak tanácskozni, majd mondták, hogy akkor is az én hibám, mert ott a tábla. Én elkezdtem kötekedni velük, mert ezt nem akartam elfogadni, mire indulatosan közölték, hogy máshol kellett volna állnom a dugóban és akkor nem ugrik rám, meg ha így folytatom, akkor még egy feljelentést is fogok kapni.



2021. jan. 20. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor ki fizeti a kárt? 🤔 Gondolom csak viccelsz."


Annyival elintézik, hogy kint volt a vadveszély tábla.

Ha pattogsz, akkor fizettetik veled a szarvast.


Volt erről korábban egy Budapesti Autósok videó, ahol megkérdeztek biztosítósokat egy olyan esetben, ahol fényes nappal, megengedettnél jóval kisebb sebességnél történt vadgázolás.

A konklúzió az volt hogy ha kint a tábla, és épek a kerítések (ha vannak), akkor a vadállományért felelősek mossák kezeiket.

2021. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%

"dugóban álltam".

Vicceske!

Mutass már egyetlen olyan vadon élő állatot -főleg szarvast- amelyik a mozdulatlan járművek közé odaballag, aztán egy laza Fosbury-technikával ráugrik egy álló(!) autó motorház tetejére. ;)


Na fuss neki még egyszer, találj ki valami jobb sztorit.

2021. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A szántóföld szélén volt töltés, amögül ugrott ki! Ne mondd hogy olyan hihetetlen, de ha ennyire jól tudod mi történt és mi nem történt, akkor kívánom, hogy egyszer te is megtapasztald. Részemről lezártam veled a beszélgetést!
2021. jan. 20. 21:07
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Évek óta -és sokat- autózok Borsodban, így többek között a Bükkben és környékén is.

Láttam már vadkárt, tudom miről beszélek.

Álló autókhoz odamegy a szarvas, és ráugrik???

Aha!

Az országút szélén szántóföld és töltés???

Hát hogyne!


De tudod mit? Hiszek neked.

Írd meg légyszíve pontosan hol és mikor történt?

2021. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Felvettem a kapcsolatot a vadásztársasággal. Az ürgének fogalma sem volt, hogy történt ilyesmi, így visszahívást ígért a héten. Kíváncsian várom.
2021. jan. 21. 15:37
 16/17 anonim ***** válasza:

#12/14 vagyok.

Erről beszélek.

Mert az, hogy én -városi lakos- nem értem a szituációt, az elfogadható.

Na de, hogy az erre szakosodott ügyintéző -aki valószínű látott már néhány vadkárt- szintén ne értse, na az már több mint érdekes.

2021. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügy vége?
2022. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!