Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalomba lehet helyezni egy...

Forgalomba lehet helyezni egy olyan motor ami az előtt nem volt mint pl suzuki rmx 125 persze világításal és kötelező tartozékokkal felszerelve?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 07:01
 1/7 metaxxa ***** válasza:

Attól függ.


Ha megvan az eredeti vásárlási számla, vagy valahol már regisztrálva van a központi jármű-nyilvántartásban, hogy ki volt akkor a tulajdonos és adás-vételivel (lehet több is) tudod igazolni, hogy arról a járműről van szó és jogszerűen került a tulajdonodba, akkor lehet. Tehát valamilyen papírnak (forgalmi vagy törzskönyv) lennie kell, ami igazolja azt, hogy nem lopott a motor és jogszerűen került hozzád, amióta a nyilvántartás szerinti tulajdonosa először bejegyeztette a nyilvántartásba.


A másik verzió az szerintem jóval többe kerül. Kell egy jármű-gépészmérnök, aki készít hozzá egy tervrajzot, igazolja, hogy megfelel a műszaki előírásoknak, számításokkal, és ezen terv alapján lehetne egyedi forgalombahelyezést csinálni. Minden műszakin kell ez a papír és az egyediség miatt többe kerül az időszakos műszaki is. Nem szeretik ezt a kormányhivatalban, a legkisebb hibáért elkaszálják a forgalombahelyezést.

2021. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ
2021. febr. 27. 19:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia és akkor csak egy törzs könyv kell és forgalomba tudom helyezni ha be megyek a kormányablakba?
2021. márc. 7. 18:33
 4/7 metaxxa ***** válasza:

Szia! Nem teljesen, meg egy 15 napon belüli adásvételi szerződés (valami ilyesmi: [link] a törzskönyvben leírt tulajdonos és Közted. Egy kötelező felelősségbiztosítás. Átírási illetékre pénz (én inkább csak kocsinál tudom), meg ha jól tudom akkor fél év műszakinak lennie kell még rajta (ez nem biztos), tehát lehet, hogy le is kell műszakiztatnod, és egy eredetiségvizsga is kell, mielőtt a nevedre kerül. [link]


Valami ilyen tortúrára gondolj. Állambácsi szereti megbonyolítani a dolgokat.

2021. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ akkor tehát ha jól értem akkor ha át alakítóm a motorom világítás stb és csinálok rá egy műszakit törzskönyvel eredet vizsgával persze akkor forgalomba tudom helyezni? (persze ha állam bácsi megszeret)
2021. márc. 8. 11:31
 6/7 metaxxa ***** válasza:
A törzskönyvet a tulajdonváltás után kapod meg, nekem Postán jött. Nagyjából igen. A motoron a számoknak stimmelniük kell (motorszám, akármi), ami a papíron van. Ezt fogják az eredetvizsgán is nézni alapvetően, nincs-e átütve, kireszelve, hegesztgetve szakszerűtlenül, stb. Kicsit sok "ha" van benne, de nagyjából igen.
2021. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. márc. 10. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!