Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt a vezetői engedélyem...

Lejárt a vezetői engedélyem .Kérdésem az,hogy meddig vezethetek mert a járvány miatt akadozik a hivatali munka ?

Figyelt kérdés

#lejárt jogositvány .
2021. márc. 8. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vészhelyzet lejártáig biztos.

Nekem hamar megjott, hetfon voltam okmanyirodaban, oenteken a kezembe volt. Ajogsi, raadasul illetek mentes volt.

Ha lejar a veszhelyzet es mindenki egyszerre megy akkor neccesebb lesz.

2021. márc. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

• A 2020. március 11. és 2020. július 3. időszakban lejárt, továbbá

• a 2020. november 4. és a 2021. május 22. időszakban lejárt, vagy lejáró

a magyar hatóság által kiállított, M̲a̲g̲y̲a̲r̲o̲r̲s̲z̲á̲g̲ ̲t̲e̲r̲ü̲l̲e̲t̲é̲n̲ hatályos hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét – 2̲0̲2̲1̲.̲ ̲j̲ú̲l̲i̲u̲s̲ ̲2̲1̲-̲i̲g̲ érvényesek. Az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.

A 2021. május 22-ig tartó időtartam a jelenleg hatályos jogszabályok alapján tart addig.


A fentieket tartalmazó jogszabályi részek:

500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet idején az okmányokra, továbbá az ügyintézésre vonatkozó egyes szabályok megállapításáról 1. §

478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet kihirdetéséről 4. §

2020. évi LVIII. törvény 89. § (1)

2021. évi I. törvény a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről 5. §

2021. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!