Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi az autóvásárlás menete?

Mi az autóvásárlás menete?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lassan megszerzem a jogosítványt, és érdekel, mi a használtautó vásárlásanak a pontos menete. Elmegyek, megnézem az autót, azt mondom rendben van, és elhatározom, hogy meg akarom venni. Mi a teendő, hogy működik az adás-vételi szerződés, átíratás? Milyen költségekkel jár nagyjából, az autó árán kívül egy ilyen tortúra?

2021. ápr. 27. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

majd apád intézi nyugi

Ugy is ő fizeti majd szerintem:)

2021. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de sajnos nem, mivel nincs már köztünk. De ha már itt tartunk, miért elképzelhetetlen, hogy dolgozom, és van saját pénzem? :) Nem mindenkinek a tehetős szülei veszik a szarjait, ha még fiatal, főleg, ha nincsenek. Sajnálom. Épp ezért kell minél előbb jogosítványt és autót szereznem, mert így vidéken nem könnyű az élet. Mellőzzük a sztereotípiákat, ha kérhetem. Szép napot.
2021. ápr. 27. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

tehát...

17 éves vagy

dolgozol(gondolom már vagy 2 hete:D)

és már autót akarsz venni, amit te fizetsz ki

De miből?

Dolgozz még pár hónapot. évet és utána vergődj itt:D

2021. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretnél segíteni, vagy turkálsz még kicsit a magánéletemben? Nem az a kérdés, hogy miből, hanem hogy mi a menete.
2021. ápr. 27. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Odamész, átnézed, elviszed próbakörre, ha minden oké kezet ráztok, odaadod a pénzt, megírjátok az adásvételit, kötsz biztosítást és eljössz, utána okmányiroda, ott kapsz új forgalmit a nevedre kiállítva (adásvéti egy példányát oda is vidd). Tipp: adásvételiből 2 darab legyen nálad, ha az egyiknél elírsz valamit, legyen még egy (papírboltban tudsz venni)
2021. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Most mindenek előtt nézzed meg, hogy okmányirodában mikorra kapsz időpontot. Pont ott jártam ma és bejött egy hapsi panaszkodni, aki 2 hónapra kapott (!), pedig összes környékbelit kipróbálta. Igenám, de 14 napon belül le kell jelenteni, vagy jön a büntetés...
2021. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolom ezeket nem lehet online intézni (nyilván itt az okmányirodai ügyintézésre gondolok), pedig elég körülményes a vírus alatt bármit személyesen. Tehát az autó megvásárlása után van 2 hetem mindent lepapírozni, ha jól értem. A biztosítást rögtön a vásárlás után kell/érdemes megkötni? Illetve miben különbözik a kötelező biztosítás bármelyik másik biztosítástól? A kötelező egy egységes, állami dolog, vagy itt is külön cégek vannak? Ha az autót megvettem, az adásvételi megvan, onnan tól kezdve elhozhatom autót, mivel már az enyém?
2021. ápr. 27. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Rögtön meg kell kötnöd, mert biztosítás nélkül legálisan 1 métert sem mehetsz. De Netrisk-en 10 perc alatt megvan, beütöd az adatokat, és kiválasztod a szimpatikus biztosítót (akár casco-t is köthetsz, ha akarsz), utána ha megvannak a papírok már viheted az autót. Okmányirodában adják az új forgalmit, ami a te neveden van, úgyhogy azt sajnos nem lehet online megúszni (az eladást igen, a vételt nem)
2021. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 27. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!