Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autót veszek, ez az...

Tele kérdése:

Használt autót veszek, ez az első autóvásárlásom nem tudom mi a menete, valaki felvilágositana?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első autót veszem meg ma.Néztem már utánna neten,de irnak sok mindent,az tiszta,hogy 2hetem van átiratni a nevemre.Elsőnek bejelentkezek eredetiségvizsgálatra,aztán ha megvan mehetek az okmányirodába? Kell már az elején kötelező biztositást kötni,és azt lehet interneten,vagy nem?


2018. okt. 27. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél autókereskedésben. Tudom kicsit drágább, de mindent elintéznek helyetted. Átiratják a nevedre, forgalomba hozzák, kötnek rá kötelezőt, stb..
2018. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Kocsi megnėz alaposan. Papírozás (adasvėteli) tanukkal. Eredetvizsga... Nos a legjobb lenne ha a tulajjal vinnėd ő intėzi te fizeted. Biztosítast megkötöd, forgalmit intėzed meg az esetleges cserėket (olaj,szűrők stb) . Tömören ennyi.
2018. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor te is pont olyan hülyén csinálod, mint én. Én is ma veszek egy vackot, nincs nyitva okmányiroda, hétfőig retteghetek, nincs-e lefoglalva az autó. Van törzskönyv, de nem jelent semmit.

Igen, eredetvizsga, 19000ft körüli pénz, de még ma köss biztosítást neten valahol(netrisk) mert fedezetlenségi díjat számolnak fel, majd okmányiroda jövő héten, ott törzskönyv+forgalmi 6000+6000, átírás(20-30-40 ezer?) majd kapod postán a törzskönyvet. Mindezt 15 napon belül.

2018. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
#1 Nemcsak drágább, nagyobb eséllyel b..sznak át. Első autót ne kereskedésből vegye. Az ráér ha már tapasztaltabb, tudja mit kell megnézni a kocsin stb.
2018. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén,olyan családtól vettem,akikben 100%ban megbizok,és tudom hogy nem vernek át.Az autót már megvettem,már csak az a gondom,hogy mivel jogsim még nincs,remélhetőleg még pár hét és meglessz,érdekes lesz megoldani,az eredetvizsgát.Jövőhétfőn telefonálok,hogy mikorra adnak időpontot.
2018. okt. 27. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!