Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » S. O. S. Megbüntettek köt....

S. O. S. Megbüntettek köt. Bizt. Miatt egymásután 2x, egyszer oda egyszer hazafelé.120 ezer ft! Nem tudtam kifizetni, be akarják hajtani? Átirassam a kocsim?

Figyelt kérdés

Először is totál jogtalannak felháborítónak találom hogy nem voltak tekintettel arra hogy az oda vissza uton állitott meg 2x a rendőr, már későn szóltam hogy kaptam már erre büntit, azt mondta majd a rendőrség ezt figyelembe veszi, de nem vette! Kifizettem az elmaradt részletet...ez nem elég nekik, pedig gondolhatják hogy nem viccből csúsztam...még akkor fizessek 120 ezret!! Na nem. Mondtam ledolgozom mit bánom én de nincs ennyi pénzem és ha lenne is az nem erre kell, hogy a bürokráciát fenntartsam! Kértem részletfizetést, persze az is nehezen ment, késtem...erre ugye az egészet egybe követelik megint. Na már az önkormányzatnál van a behajtási csoportnál!Tudják hogy munkanélküli vagyok, Albiban lakom a párom tart el. Egy 15 éves nyomi kis kocsim van kb 200 ezret ér. Azt mondta a nő a behajtási csoportnál, hogy adjam el vagy irassam át, és akkor nem lesz behajtható az összeg és max ha lesz közmeló ledolgozom vagy várnak amig behajtható lesz...

Most ez lehetséges, átirassam? Nincs sok időm. Eladni már nem tudom, meg meg se érné, mert annál nekem többet ér mint amit adnak érte.


2010. aug. 23. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
akkor irasd át a párod nevére. én nem vagyok jártas ugyan a jogi témában... de ha kötelező biztosítást nem tudod fizetni, miért van autód, már ne haragudj...
2010. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Az átiratásnak is vannak költségei. Kinek a nevére iratnád? Ki vállalná, hogy felelősséget vállaljon mindenért, amit a kocsival csinálsz? A biztosítási és egyéb csúszásaidért. A tartozásod pedig attól megmarad, csak nehezebb lesz behajtani.
2010. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Járj gyalog. De komolyan. Véletlenül meghúzol egy 20milliós autót, akkor nem 120ezer lesz amit ki kell fizetned, merthogy nem lesz ott a biztosító mögötted. A másik meg nem fogja a saját cascojára megcsinálni. Felveszik a kárt, munkadíjjal, stb legalább félmillióra...


Nem csak a kocsit vihetik el, behajtás jogcímen, bármit ami a neveden van.

2010. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
minek van az olyannak autója, aki nem tudja fizetni a biztosítást? Téveszme ami a te fejedben jár drága barátom...
2010. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak egy hetet késtem a köt.bizt-al. de hajrá igazságosztók, mintapolgárok! Totál vakon vagytok ha azt hiszitek hogy az állambácsi jogosan követeli ezeket a pénzeket, de nem baj. Fizessetek csak boldogan jogtalan büntiket ha ilyen helyzetbe kerültök, megnézném mit reagáltok. Páromnak már van kocsi a nevén igy többe kerülne az átiratás!
2010. aug. 23. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

"Fizessetek csak boldogan jogtalan büntiket"

Be volt fizetve akkor éppen a biztosításod, amikor megbüntettek? Nem. Visszafelé már be volt fizetve? Nem. Ha Mátészalkától Szombathelyig száznyolcvannal végigmész, közben tizenötször bemérnek a rendőrök, akkor szerinted hány büntetés jogos?

Ja hogy csak 1 hetet késtél? A kérdés továbbra is az: amikor a rendőr igazoltatott, be volt fizetve a kötelező vagy sem? Az, hogy te másnap befizetted, hogy majd hőböröghess... Rá...tál.

Más: csak 1 hetet késtél? Mármint 1 hónap+1 hetet? Tehát mondjuk a mostani negyedévest (07.01-09.30-ig) 07.01-ig kellett volna befizetni. 1 hónap úgynevezett türelmi idő van, amikor még a rendőr nem büntet. Mivel téged megbüntetett, ez már az után lehetett. Örülj, hogy díjnemfizetés miatt még a biztosító nem bontotta fel a szerződésedet. Az ugyanis valószinűleg automatikusan malus 4-et jelentene neked (dupla díj...).


"Állambácsinak" - bocs, de jelen esetben nem az állam volt a buta, mégcsak azt se mondhatod, hogy hülye törvény. A kötelezővel ugyanis téged védenek. Válaszolj már arra is lényszíves, hogy mit csinálsz ha kötelező nélkül GTK-ra törsz egy 20 milliós autót? Ledolgozod?

2010. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az átiratás is 50-60e, plusz ha apeh kéri mutasd be az az összeget, honnét van stb....
2010. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy akinek a húsz millás autóját összetöri,az nem fog a biztosítóval foglalkozni.....

Megkeresteti a spanjaival,és rágyújtatja a házát.

2010. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minek kocsi ha nem tudod a kötelezőt befizetni. Vagy ha csúszol akkor ne járj kocsival. Én fiatal pesti vagyok saját nevemen van a kocsi 26 ezer/negyedév. Sosem csúszok vele mert minden hónapban amikor hazaadok pénzt mellette elteszek egy tizest a KGFB-re. És persze még tankolom de mivel nem mindehova kocsival járok így az is megvan havi 15-18ból és még pénzem is maradt. És nem keresek sokat mert csak részmunkaidős vagyok. Fizetésem 30-40% ami megmarad a hónapra miuátan a kocsi pénzeit is lerendeztem és megvagoyk belőle.
2010. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!