Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt a műszakim idén április...

Lejárt a műszakim idén áprilisban. Meddig érvényes? Olvastam, hogy veszélyhelyzetben +60 nap. Most még veszélyhelyzet van?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már nem. Én most hosszabbítottam meg 30nappal mert tegnap járt le. Nem volt róla szó hogy ne kéne
2021. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaptál értesítőt kozpontirendszer.gov.hu-ból?

"Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes.

Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni. "


Ez áll benne. A veszélyhelyzetet meg nemrég hosszabbították meg szeptemberig.


Ennek ellenére én holnap viszem az autóm. Nem akarok a feloldások utáni dömpingben részt venni.

2021. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen, még kormányrendelet által megállapított veszélyhelyzet van érvényben.

Legutóbb 2021. május 23-án lett meghosszabbítva, és nincs megadva lejárati időpontja.


A 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet van hatályban, „a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről” címmel.

• Először 2021. február 8-án lépett hatályba, és utolsó érvényességi napja 2021. május 21. volt.

• Utána 2021. május 22-én módosult és így 1 napig volt hatályban.

• Utána 2021. május 23-án ismét módosult, és nincs megadva lejárati időpontja.

(A rendelet a 2020. 11. 04. – 2021. 02. 07. időszakban hatályban levő, 478/2020. (XI. 3.), a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló kormányrendelet – hiányzó napok nélküli – folytatása.)


A különböző rendeletek alapján, összességében, a magyar hatóságok által kiállított okmányok közül a 2020. március 11-től a mai napig lejáró okmányok - beleértve a gépjármű forgalmi engedélyekbe bejegyzett műszaki érvényesség idejét – Magyarország területén még érvényesek, és mivel a 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet nem tartalmaz hatályvesztő időpontot, nem tudni, meddig lesz még hatályban, ami után kezdődik a további 60 napos további „kegyelmi” időszak.


A kormánynak módja van legalább őszig fenntartani a veszélyhelyzetet, mert a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló 2021. évi I. törvény a 2021. évi őszi országgyűlési ülésszak első ülésnapját követő 15. napon veszti hatályát; ezen időpontig felhatalmazza a kormányt a veszélyhelyzet fenntartására. Persze, előbb is megszüntetheti, illetve, ha az országgyűlés ősszel további felhatalmazást ad, akkor tovább is fenntarthatja.


A Nemzeti Jogszabálytár listájában szerepel is, hogy hatályának lejárta nem ismert.

Képen: [link]


A kormányrendelet hatályos teljes szövege elérhető

itt: [link] (Net Jogtár; „A jogszabály mai napon ( 2021.06.01. ) hatályos állapota.”), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár. A „Hatályos:” sorban a naptár ikonra kattintva elolvasható, hogy határideje „Nem ismert”, elérhetők a korábbi, lejárt határidős szövegállapotai, és az eredeti közlönyállapot is.)


A felhatalmazást adó 2021. évi I. törvény hatályos teljes szövege elérhető

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

2021. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a jogosítványokra is vonatkozik? Az enyém júliusban jár le, és azzal együtt az orvosi alkalmasságim is.
2021. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

↑ 4/

Igen, a magyar vezetői engedély is magyar hatóság által kiállított okmány.

2021. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Okmányirodás asszony mondta, ha balesetet okoznék lejárt műszakival, én leszek a hunyó mindenképp.

Vészhelyzet ide vagy oda, a biztosítókat nem érdekli.

Mert hogy mondta, hogy szeptember vége+2 hónap, áprilisban járt le.

2021. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
#6: lejárt műszakival igen, csakhogy a veszélyhelyzet alatt NEM TUD LEJÁRNI a műszakid.
2021. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5, köszi. A Kormányablakban - más ügyben jártam ott - az ugribugri fiatalember, aki fontoskodva terelgetett bennünket, nem tudott erre válaszolni.
2021. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Teljes káosz. Az biztos hogy a biztosító kibújna belőle és egy hosszú procedúra lenne a károsult felé. Bírom ezeket a légből kapott törvényeket. Minden fedezet nélküli
2021. jún. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyém augusztusban jár le. Azt hiszem, inkább elviszem, semmint sz*pjak.
2021. jún. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!