Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit csináljak, hogy ha kiderül...

Mit csináljak, hogy ha kiderült, hogy vettem egy autót amin át van hegesztve az alvázszám?

Figyelt kérdés

Tehát van egy autó, amit vettem és a tulaj nem tájékoztatott arról, hogy át van hegesztve az alvázszám.


Most elvittem műszakira egy haverom ismerőséhez és + pénzért cserébe át ment a vizsgán.


Nem hiszem, hogy valaha eladnám az autót, tehát baj nem lenne belőle, két évente leműszakiztatnám + pénzért és ennyi.


Az egyetlen probléma, csak abban az esetben történhetne, hogyha esetleg elvennék a forgalmit a rendőrök és olyan helyre kéne vinnem, ahol ez bebukna.


Vagy ha esetleg a későbbiekben el akarnám még is adni, akkor lenne még nekem gáz, mert én nem akarok senkit se átverni.



Több opció van a fejembe:


-Szólni a volt tulajnak és megegyezni vele

-Szólni a volt tulajnak és megegyezni vele és ha nem sikerül feljelenteni

-Feljelentést tenni

-Venni egy papíros üres karosszériát és mindent átpakolni


Igazából, a papíros bódés megoldás lenne a legkedvezőbb, mert hogyha nem bukok le vagy még se akarnám eladni akkor nem kell vele foglalkozni addig, és csak egy papíros bódé lenne az ára + a szerelés.


A feljelentős storyt, meg most azt nem csinálnám, meg most kapott műszakit vagy később hozom fel az ügyet én is tettes leszek vagy nem tudom....



(Az autót valószínűleg azért buherálták meg így, mert az előző karosszéria szétrohadt, menthetetlen volt)



2021. júl. 8. 00:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Eredetvizsgán nem bukott meg? Mit jelent, hogy "át van hegesztve az alvázszám"?
2021. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

(Ja, szóval kapott egy új kasztnit, és láthatóan buherált az alvázszám.)


Így biztos csak addig tartható ez az állapot, amíg nálad van az autó. Ha el akarod adni később, bajba kerülhetsz.


B-re szavazok:

-Szólni a volt tulajnak és megegyezni vele és ha nem sikerül feljelenteni.

2021. júl. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Igazából, a papíros bódés megoldás lenne a legkedvezőbb, mert hogyha nem bukok le vagy még se akarnám eladni akkor nem kell vele foglalkozni addig, és csak egy papíros bódé lenne az ára + a szerelés."


1. Bontási igazolás kell, vagy el kell adnod valahogy a "régi bódét", hogy ne terheljen semmi költség rá később. Ekkor viszont megint bukhatsz a mókolt alvázszám miatt.

2. Bontóssal talán meg lehet beszélni, hogy a motort és használandó belsőséget jó áron megveszed egyben.

3. Az "új bódé", azaz hivatalosan egy másik autó kaphat típusazonos motorcserét, meg bármit amit szakszerűen átszerelnek bele. Feltéve ha a motor "papíros", lásd 2.


Nekem nem tűnik ez olyan jó megoldásnak.

2021. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3- kivonatnám a forgalomból és szét darabolnám, vagy leadnám a vasba
2021. júl. 8. 01:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ment át az eredetiség vizsgán?


Nem tudom miért érné meg átvenni a nyakadba más problémáját, és még ehhez egy másik autót is venni, amit egy halom munkával átépítenél.


-Szólni a volt tulajnak és megegyezni vele


Ok, ne jelentsd fel, adja vissza a lóvét, veszel egy másik autót.

2021. júl. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha szóváteszed annak, akitől vetted, simán letagadja és nyakadba varrja az egészet.

Ha volt annyira "gerinces", hogy NEM figyelmeztetett figyelmetlenségedre, akkor "gerince" a letagadást is elviseli.

Hogyan bizonyítod, hogy ő tette, nem pedig te azért, hogy kitolhass vele?

2021. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezt már szerintem kérdezted és kamu.

Mi van az eredetvizsgával?

2021. júl. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A feljelentést most már nem erőltetném, mert akkor az ismerősödet kevered bajba, aki átengedte a vizsgán hamis alvázszámmal.

Használd, amíg tudod, aztán bontó.

2021. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Műszakin nem nagyon nézik az alvázszámot.
2021. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Műszakis haverod beszophatja ha így, műszaki után kezdel el pampogni volt tulajnak🤷‍♂️
2021. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!