Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most akkor vezethetek váltós...

Most akkor vezethetek váltós motort vagy sem?

Figyelt kérdés
Szóval nemrégiben kaptam meg az am jogosítványomat, amit autómata motorral raktam le. És elvileg ha autómatával raktam le a jogsit akkor kellene kapjak egy korlátozást hogy én csak azt vezethetek. Viszont a jogsimon semmi korlátozás nincs feltüntetve. Tehát a nagy kérdés hogy vezethetek e váltósat.

2021. aug. 18. 02:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Update: mégis találtam valamit a jogsi hátulján az összes kategória alatt, a lejárati dátum mellett a 12 es oszlopban. Mégpedig egy 182 es "kódot".
2021. aug. 18. 02:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát az am kategóriám mellett nincsen kód viszont az utolsó előtti oszlopban egy K betú mellett, a kiadási és a lejárati dátumot követően ott a 182 es kód. Amikor rákeresek hogy mi az akkor viszont csak annyit találok hogy A kategóriában 25KW nál nagyobb motort nem vezethetnék. De ennek úgy érzem túl sok köze nincs az én am kategóriámhoz.
2021. aug. 18. 02:28
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

„𝗔𝗠” 𝗸𝗮𝘁𝗲𝗴ó𝗿𝗶𝗮

Ha csak „AM” kategóriás vizsgád van, és nincs más nemzetközi kategóriás vizsgád („A” korlátozott, „A”, „A1”, „A2”, „AM”, „B”, „B1”, „BE”, „C”, „C1”, „C1E”, „CE”, „D”, „D1”, „D1E”, „DE”), akkor 78-as kódnak kéne lennie az „AM” kategória sorában a 12-es mezőben.

Ha van más nemzetközi kategóriás vizsgád is, akkor azzal korlátozás nélküli „AM” kategória jár.

Amennyiben jogos lenne a korlátozás, évek óta olvasom, hogy sok vizsgabiztos hanyagul kezeli az ügyet, nem tünteti fel a korlátozást, és így nem kerül a vezetői engedélybe. Vagy a kormányablaki, okmányirodai ügyintéző vét hibát, hagyja le.


„𝐊” 𝐤𝐚𝐭𝐞𝐠ó𝐫𝐢𝐚

Jogszabály szerint, bármely nemzetközi kategóriában megszerzett vizsga alapján, a vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető

1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

A 3. és 4. ponti jogosultságot a „K” kategóriával adják meg a vezetői engedélyen; a „K” kategóriás vizsga a 3. és 4. pontban látható jogosultságot adja. Hogy a további jogosultság is meglegyen, a „K” kategória sorában a 12-es mezőbe 186-os kódot írnak, ami azt jelenti, hogy a „K” kategóriában meghatározott járműveken kívül lassú járművet és pótkocsiját is vezetheti.


↑ 𝐉𝐨𝐠𝐬𝐳𝐚𝐛á𝐥𝐲: 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


┌─ Nálad, eszerint, két kódot rontottak el. Kihagyták a 78-ast és egy rossz kódot írtak a „K” kategória sorába.

M̲i̲v̲e̲l̲ ̲a̲ ̲v̲e̲z̲e̲t̲ő̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲ ̲a̲ ̲k̲ö̲z̲ú̲t̲i̲ ̲k̲ö̲z̲l̲e̲k̲e̲d̲é̲s̲i̲ ̲n̲y̲i̲l̲v̲á̲n̲t̲a̲r̲t̲ó̲ ̲s̲z̲e̲r̲v̲ ̲(̲k̲o̲r̲m̲á̲n̲y̲a̲b̲l̲a̲k̲,̲ ̲o̲k̲m̲á̲n̲y̲i̲r̲o̲d̲a̲)̲ ̲á̲l̲t̲a̲l̲ ̲v̲e̲z̲e̲t̲e̲t̲t̲ ̲n̲y̲i̲l̲v̲á̲n̲t̲a̲r̲t̲á̲s̲ ̲a̲d̲a̲t̲a̲i̲ ̲a̲l̲a̲p̲j̲á̲n̲ ̲k̲é̲s̲z̲ü̲l̲,̲ ̲a̲z̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲ő̲ ̲h̲a̲t̲ó̲s̲á̲g̲ ̲(̲r̲e̲n̲d̲ő̲r̲)̲ ̲s̲e̲m̲ ̲a̲ ̲v̲e̲z̲e̲t̲ő̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲e̲d̲e̲n̲,̲ ̲s̲e̲m̲ ̲–̲ ̲h̲a̲ ̲l̲e̲k̲é̲r̲d̲e̲z̲i̲ ̲–̲ ̲a̲ ̲n̲y̲i̲l̲v̲á̲n̲t̲a̲r̲t̲á̲s̲b̲a̲n̲ ̲n̲e̲m̲ ̲f̲o̲g̲j̲a̲ ̲l̲á̲t̲n̲i̲ ̲a̲z̲ ̲a̲u̲t̲o̲m̲a̲t̲a̲ ̲v̲á̲l̲t̲ó̲s̲ ̲k̲o̲r̲l̲á̲t̲o̲z̲á̲s̲t̲.̲ ̲T̲e̲h̲á̲t̲…̲

Ha lassú járművet, pótkocsis lassú járművet (piros betűs, számos a rendszáma) vezetnél, akkor már véleményes a dolog. De nem gondolom, hogy a rendőr külön vizslatná a kódszámot. ─┘

2021. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a korlátozás kódja (szemüveg/kontaktlencse) egy alig látható kis légypiszok a jogosítvány hátuljának bal alsó sarkában. Nézd csak meg mégegyszer! 😄
2021. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as nagyon szépen köszönöm! 4-es nekem ott annyi van hogy hogy 12. tehát oda az én értelmezésem szerint további kódokat írhatnának, viszont nem tették.
2021. aug. 18. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a pici 12-es mellett kellene lennie a kódnak. Ha nem tették oda, akkor nem vagy korlátozva, vezetheted a váltós motort - de azért tanuld meg a kezelését!
2021. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lent, a bal sarokban, a pici 12-es után csak olyan kódot írnak, ami minden kategóriánál érvényes. Az, hogy „AM” kategória esetén csak automataváltós járművet vezethet, nem ilyen.

Viszont ilyen pl., ha szemüvegben vezethet, mert az minden kategóriára vonatkozik, akármennyi kategóriája van. Nem írják oda minden sorba.

Ha nincs az „AM” sorában a 78-as kód, akkor „szabad a gazda”.

2021. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12-es sorban általában csak a szemüveg, hallókészülék szokott lenni. Vagy mindkettő, mint nálam is.
2021. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!