Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet Útvonalengedélyel...

Hurda David07 kérdése:

Lehet Útvonalengedélyel kölcsönkérni autót?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni lejárt műszakival, csak 200km re van tőlem, és az útvonalengedélyhez kell az adásvételi, és az okmányirodában is elkell rendezni a dolgokat szóval 2× is elkéne érte menni, és arra gondoltam hogy a jelenlegi tulaja kér útvonal engedélyt, akkor én azt vezethetem-e úgy hogy az az ő nevére szól vagy kell róla kölcsönadási szerződés még ha adásvételit is írtunk?


Válaszokat előre is köszi!!



2021. okt. 5. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérni csak a tulaj kérhet útvonalengedélyt, de szerintem te is vezetheted. Elvégre egy autó tulajának nem is kell, hogy jogsija legyen.
2021. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem játszhatod el, útvonalengedély kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjármű-fenntartó telephelye, vagy az eredetiségvizsgálat, illetve a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.


Szükséges okiratok:

- forgalmi engedély vagy határozat a forgalmi engedély hatósági bevonásáról,

- érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás meglétének igazolása,

- igazolás a műszaki vizsgálatra vagy eredetvizsgálatra történő időpontfoglalásról

- ..... személyes okmányok és még pár apróság...

2021. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

3 napom van elvinni eredetiség vizsgára vele 1. Nap haza hoznám 2.nap vizsga. Kérnék időpontot a hozzám közel lévő vizsgabázishoz és azt a papírt adnám be de így 2×kell mennem.


De ha a jelenlegi tulaj kér engedélyt és vizsga időpont nékül hanem azzal a határozattal amit helyszínen adnak azzal nem tudom hogy én is eltudnám e hozni vagy csak a tulaj

2021. okt. 5. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább kifizetném azt a 30-40 ezret trélerre.
2021. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!