Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érvényes műszaki nélkül,...

Érvényes műszaki nélkül, adás-vételi szerződéssel át tudom íratni az autót?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót, amelynek le van járva a műszaki vizsgája. Azt az információt kaptam, hogy átíratás csak eredetiségi vizsgával és érvényes műszaki vizsgával lehetséges.


Valóban csak a meglévő fent említett dokumentumokkal íratható nevemre az autó, vagy van lehetőség ezek nélkül is az átíratást elvégezni?



2021. okt. 25. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
mikor járt le?
2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam csak eredetvizsga kell
2021. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell érvényes műszaki, de így az új forgalmit nem kapod meg hozzá.

Lehet, hogy ideiglenesen ki is kell vonatnod forgalomból. Majd okmányirodában elmondják.


[link]

2021. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es, májusban járt le. Viszont felújítás alatt lenne az autó, tehát most sem műszakira, sem eredetiségire nem tudom elvinni, mert nem képes a közlekedésben részt venni.
2021. okt. 25. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eredetiségvizsga kell az átíráshoz, oda akkor tréleren kell vinned.


Átíráskor kérd az ideiglenes kivonást is, mert ezek szerint nem lesz egyhamar érvényes műszakija.

2021. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az adásvételi,a tulajdont rendezi.Igen,átíráshoz kell eredetiség vizsga,meg biztosítás is.Igen,akkor is,ha mozgásképtelen az autó.Biztosításnál,kivéve,ha átíráskor kéred az ideiglenes kivonást.Az is költség,meg amikor vizsgára viszed és előtte vissza kell helyeztetni a forgalomba,az is pénzbe fog kerülni.
2021. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Adás-vételi szerződéssel tudom igazolni a tulajdonos váltást? Arra gondolok, hogy bemutatom a szerződést, és ha megvan a műszaki+eredetiségi akkor átiratom?

Igazából akié volt az autó szeretné, ha már nem lenne a nevén. De a fentebb leírt okok miatt normál úton nem megy az átiratás.

2021. nov. 10. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A tulajdonos váltás,az azt jelenti,hogy a te nevedre kerül az autó.Akár úgy is,hogy ki van vonva a forgalomból.A forgalomból kivonást,csak a tulajdonos teheti meg.Szóval,a tulajdonos váltás esetén,kell eredetiség vizsga és átírás is.Az átíráshoz pedig,kötelező biztosítás is.Akkor is,ha a fészerben áll az autó.Amennyiben,akár ideiglenesen is,nincs kivonva a forgalomból.Azt meg lehet tenni,hogy nem adás-vételi van,hanem csak te vagy az üzembentartó.Akkor nem kell átírni,de az üzembentartóé,az összes költség.Tehát kötelezőt kell fizetni,ha nincs kivonva a fogalomból.Továbbá,a tulaj odaadja neked,megcsináltatod,majd jön,hogy akkor ő most eladja a tulajdonát.Továbbá,értelmezhetetlen a második mondatod!Kinek,hová mutatod be az adásvételit?Akié az autó,nem szeretné,hogy a nevén legyen,akkor az adás-vételi igazolással bemegy az okmányirodába és bejelenti.Te meg nem iratod át,akkor felszólítanak az átírásra,majd idővel,leadatják veled a rendszámot és megbüntetnek.A BÜNTETÉS,TERMÉSZETESEN,MAGASABB ÖSSZEG LESZ,MINTHA ÁTIRATTAD VOLNA!
2021. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 11. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!