Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy személygépkocsi behozása...

Egy személygépkocsi behozása nyugat Európából milyen adminisztratív költségeket jelent?

Figyelt kérdés

Ritka 80-ás évekbeli autóról lenne szó 1.3 benzin, 2es környezetvédelmi besorolású és kb 6-7 ezer Euro lesz az ára.

Ha megbízók egy céget, hogy gyűjtő szállitás/behozatal során hozzák be az országba akkor nyilván ennek van egy ára, amiről nem érdeklődtem még (de ha valakinek van infója, hogy kb mennyi akkor azt megköszönöm).

Meg nyilván ott az autó ára meg persze első szervízek majd.

Ami érdekelne az az, hogy egy ilyen auto behozatal során milyen adminisztratív költségek várhatók és azok kb mennyibe vannak?

Néhány amiről van némi fogalmam:

-ÁFA: 27%, gyakorlatilag az autóról kapott számla (Forintba)*1,27 és ebből kivonjuk Forintban az eredeti vételárat Forintban. Legalábbis így tűnik logikusnak, hogy akkor kint gyakorlatilag nettó árát fizetem.

-Regisztrációs adó: kalkulátorok szerint kb 84 ezer Ft

-KPM vizsga: nem tudom mi ez pontosan és mennyibe kerül.

-Eredet Vizsga: 17 000 Ft körül

-Műszaki Vizsga: 20 000 Ft körül

-Normál névre írás: kb 40-50 ezer Ft

-Biztosítás: kb 30 körül majd meglátjuk.


Kb ezeket tudom vagy rosszul tudom, várom a segítő válaszokat.



2021. nov. 26. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Találsz hozzá kalkulátort.Első blikkre 260 ezer ha nincs műszaki az autón és 0ft útiköltséggel.
2021. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*160ezer bocs
2021. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy érted minden együtt véve?
2021. nov. 27. 01:18
 4/6 anonim ***** válasza:
200 ezer körül + a szállítás költsége. Ha nincs forgalomban és nincs rajta biztosítás, akkor még a KPM és műszaki vizsgára is trailerezni kell.
2021. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Annyiban még tudnál segíteni, hogy ez tételesen nagyjából melyik általam felsorolt (vagy akár fel nem sorolt) költségekből adódik, és azok között, hogy oszlik meg?

2021. nov. 29. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Keresd meg a kalkulátor tök egyszerű.

"Németből behozott autók költsége kalkulátor"

Külön kell teljesítményt évjáratot lóerőt beütni,tehát eltérő a végösszeg.

2021. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!