Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nekem február 15-től él a...

Ha nekem február 15-től él a kötelező gépjárműbiztosítási szerződésem és január elején szoktam kapni az értesítést róla, hogy mennyi lesz az éves díjam, akkor azt még felmondhatom majd január 31-ig? (mert sok helyen csak nov 30 ig lehet felmondani).

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
30 nappal az évforduló előtt mondhatod fel.
2021. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor pl elég január 15 ig. Mert mindenhol ez a november 30 van, de ugye nekem az autóm február 15 én került bejegyzésre pár éve.
2021. nov. 28. 11:00
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%

"Mert mindenhol ez a november 30 van"


Ez arra az egyre kevesebb autótulajdonosra vonatkozik, akik még 2010 előtt vásárolták az autójukat. Náluk is ugyanúgy a 30 nappal az évforduló előtti felmondás igaz, de nekik mindenképpen január 1. az évfordulójuk, az év bármelyik napján is kötötték a biztosítást.

2021. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mert mindenhol ez a november 30 van..."

Valamikor minden KGFB-szerződésnek január 1. volt az évfordulója, ezért mindenkinek november 30-áig kellett felmondania az előzőt. Volt is novemberben elmebaj bőven: hó elején kijöttek a következő évi tarifák, mindenki osztott-szorzott, aztán ha az jött ki, hogy megéri váltani, akkor november végéig felmondták a régit, december végéig megkötötték az újat és január 1-jétől megint volt biztosítás a járművön.

Ez változott meg jó tíz éve, azóta a szerződés megkötésének napja az évforduló, a november 30. csak azokra vonatkozik, akiknek január 1. az évfordulója. A köztudatban viszont benne maradt, hogy csak novemberben lehet váltani, pedig ez már rég nem így van.

2021. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2021. nov. 28. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2022. február 15. lesz az évfordulód, akkor jogszerű a felmondásod, ha azt a biztosító legkésőbb 2022. január 16-án megkapja. A felmondás időpontja 2022. február 15. lehet. Utána, hogy ne legyen biztosítatlan időszak, 2022. február 15. kezdőnappal kell új biztosítást kötnöd, amit megköthetsz néhány nappal február 15. előtt is, de hamarabb is.


Felesleges kicentizned a januári határnapot. A díjértesítőt legkésőbb az évforduló előtt 50 nappal meg kell kapnod, az pedig 2021. december 27. (Több biztosítónál voltam már, tapasztalatom szerint legalább egy héttel ez előtt a határidő előtt szokták küldeni. Persze, jó ideje már azonnal megkapom, emailben, mert elektronikus kapcsolattartásom van.


Kalkulációt már a díjértesítő előtt is végezhetsz, mert a biztosítóknak legalább két hónappal a hatálybalépés előtt nyilvánossá kell tenniük a díjtarifa hirdetményt.

2021. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!