Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kgfb-al járt valaki úgy a...

Bini-boy kérdése:

Kgfb-al járt valaki úgy a biztosító.hu val hogy többletköltséget számoltak fel?

Figyelt kérdés

Megkötöttem az éves kötelezőt a biztosítás.hu-n 54400 Ft-ért.

Kiszámláztak 14400 Ft plusz díjat mondván az autó nem volt biztosítva 2-3 hétig.

Apósom volt az üzembentartó és váltottunk az én nevemre.

Após biztosítását nem szüntettük meg.

A szerződésben nem volt semmi erről.

Mi alapján számolják ki ezt ki???

Valaki járt már így?

Hogyan oldottátok meg mert biztos hogy nem fizetem ki azt amiről nem volt szó apróbetüs részben sem...



2019. jún. 20. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fedezetlenségi díjat számoltak fel.

Itt olvasható bővebben [link]


A kérdés az, hogy te mikor lettél bejegyezve üzembentartónak és ehhez képest a biztosítás mikor lett megkötve. A kettő közötti napokat számolták fel. A korábbi biztosítás ha nem is lett felmondva, érdekmúlás miatt megszűnt azon a napon, hogy a nevedre lett írva.

2019. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Üzembentartó váltáskor az első teendők egyike, hogy új kötelező biztosítást kell kötni.

Addug el sem szabad indulni, mert a szerzödést megkötésekor a régi biztosítás érvényét veszíti.

A szerzödésen feltüntetett dárum napjától kell a kötelező biztosítást is megkötni, különben a biztosító fedezetlenségi díjat számol fel visszamenőleg a biztosítás nélküli időszakra.

Nem jártam így, ez egy tudott szabály, hogy azonnal kell az új kötelező.

A fedezetlenségi díj meg egy bírság, büntetés, már azért is, mert ha a kérdéses időszakban baleset történt volna, a biztosító nem fizet, hisz nincs érvlnyes biztositás.

2019. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizony, ez nem biztosítási többletköltség, hanem gyakorlatilag büntetés a nem biztosított napokra.

Igen, fedezetlenségi díj a neve, a biztosítónak kötelessége kifizettetnie veled, és jogszabályban meghatározott összeg alapján számítja ki.


És biztos, hogy kifizeted, mert különben nem lesz biztosításod.

2019. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem volt biztosítás az autón 2-3 hétig. Ez 100%, különben nem számlázta volna ki pluszban.
2019. jún. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az jó hogy mindenki tudja...

Friss jogsival én nem...

Nem vagyok résen a jogszabályokkal sajnos...

Azért a megkötési oldalon illene tájékoztatni az ügyfelet a dátum beállításával kapcsolatban hogy biza drága lehet, mert akkor nyilván jól állítom be.

Jó hogy spórolni akartam...

Ennyibe került a netes időtakarékosság...

Köszönöm a válaszokat.

2019. jún. 21. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:

A fedezetlenségi díjat akkor is kiszámlázzák, ha nem interneten "takarékoskodsz"... sőt az internet lényege, hogy bármikor megköthető a kötelező biztosítás, éjjel, hétvégén, ünnep napon.

Arról nem a biztosító tehet, hogy nem voltál körül tekintő, ugye arra is jó lenne, az internet, hogy információt keress, tájékozódj.

Én sem, és még sokan nem tudták, tudják hogyan működik az autó adás-vétel, vagy üzembentartó váltás (rengeteg az "üzembentartóira vettem autót" történet is), nagyon ajánlott először tájékozódni, mert bizony költséges hibákat lehet elkövetni.

Egy ilyen hibát követtél el te is, nem vitatom, hogy jóhiszeműen, a biztosító meg küldi a számlát, a napi 560 forintos plusz miatt annyi az annyi.

2019. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azért a megkötési oldalon illene tájékoztatni az ügyfelet a dátum beállításával kapcsolatban hogy biza drága lehet, mert akkor nyilván jól állítom be."


Nem tudod máshogy beállítani, max írtok új szerződést új dátummal.

Megvan a szerződés kelte, meg automatikus a biztosítás kötés napja is, hisz az aznap van, amikor kötöd. Ezen incs mit "trükközni".


A szabály nem ismerete meg nem mentesít.

Tessék előtte olvasgatni a neten, mielőtt bármi ilyenbe kezdesz.

2019. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nincs köze a friss jogsihoz, mert azt mindenki tudja, hogy AZONNAL kell kötni, nem 2 hét múlva.


A fedezetlenségi díj amúgy nem is a biztosítónak jár, hanem a MABISZnak. Központi adatbázis van, onnan frissül az adat.

2019. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!