Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet-e biztosítót váltani,...

Lehet-e biztosítót váltani, ha baleset történt?

Figyelt kérdés

Kérdésemet úgy értem, hogy kb. két hónappal ezelőtt történt egy kisebb koccanás, én voltam a "hibás", a kár rendezve, bejelentve lett a biztosítónál. Kaptam egy levelet, miszerint a kárt egy részletben kifizethetem bonus-malus fokozat csökkenés nélkül, illetve ha nem fizetem be (45 napon belül), akkor csökken 2-vel a besorolásom, így megnövekedik a biztosításom összege. Ezzel mind tisztában vagyok, kérdésem tárgya viszont az lenne, hogy a mostani biztosítómmal nem igazán vagyok megelégedve, így ha a bonus-malus fokozatom csökken 2-vel, attól még válthatok-e biztosítót?

Nem igazán vagyok biztos a témában, ezért is fordulok segítséghez.

Köszönöm előre is a kedves segítőket!



2022. jan. 7. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak évfordulón válthatsz biztosítót!
2022. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Válthatsz igen, évfordulókor.

Én még jól is jártam. Egy alapvetően drága cégnél voltam, de különböző kedvezmények miatt olyan középszinten volt a díjam. Baleset után 380 ezer forintot írt a bizti, hogy ha megfizetem, marad a besorolás. Ha nem akkor négyszeresére nő.

Váltottam, és a két szint rontás miatt és a fele lett a biztosításom, ment amennyi az eredetinél a baleset előtt volt.

2022. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Évfordulókor terveztem váltani!

Köszönöm a segítséget! :)

2022. jan. 7. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Baleset okozás után minden biztosítónál 2 fokozattal visszasorolnak, emiatt ne legyél velük elégedetlen. Ha váltasz, a másik biztosítónál is a csökkentett bónusz-malusz fokozatod lesz.
2022. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem a baleset miatt vagyok elégedetlen, hanem az ügyintézéssel.

Köszönöm a segítséget! :)

2022. jan. 13. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!