Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy kap alvázszámot?

Hogy kap alvázszámot?

Figyelt kérdés
Ha a saját vállalkozásom pótkocsikat gyárt, hogyan, mikor és hol kerül bele alvázszám? Illetve a műszaki vizsgán kívül, van e valami amilyen ellenőrzésen át kell esnie (pl hegesztési varratok ellenőrzése) hogy forgalomba lehessen hozatni?

2022. jan. 17. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ballagj be a helyi NKH-ba, sose lehet tudni éppen milyen hangulata van a felelős személynek és mit vár el.
2022. jan. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy manapság kell-e típusengedély vagy bármi már a gyártáshoz és a forgalomba helyezéshez, nagyapámék 30 éve otthon csináltak egy utánfutót, azóta is át engedik műszakin pedig van ahol rohad. Szerintem ha van két kereke és nem gyorskötözővel akarod rögzíteni az autóhoz akkor már átengedik műszakin.
2022. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem tudsz csak úgy futót/pótot építeni, terveztetni kell, bevizsgáltatni, tüv vizsgáztatni, meg 1001 dolgot lebürokráciázni.
2022. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg csináld úgy, mint az összes többi cég, aki konténer alvázakra gyárt gabonás pótkocsit, akkor adott az alváz, csak a felépítményt kell egyszer megterveztetni, engedélyeztetni
2022. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 ezt gondoltam hogy így kell, ha van TÜV papír, meg műszaki vizsgán átment, forgalmi engedély stb ÉS esetleg valami gyártási dolog kiatt baleset történne akár közúton, akár máshol, azért a TÜV felelős, mint ellellnörző szerv?
2022. jan. 18. 12:45
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 ez sima, autó pótkocsi lenne
2022. jan. 18. 12:46
 7/8 A kérdező kommentje:
#3 felvettem a TÜVvel a kapcsolatot, azt válaszolták nekik ez nem hatáskörük, akkor melyik szervezet vizsgálja át?
2022. jan. 18. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nulláról nem lehet otthon utánfutót farigcsálni. Nézd meg, hogyan működik a három legnagyobb. Elég sokat meg lehet tudni róluk a neten.

De ahogy írtam, menj be a helyi NKH-ba ők fogják megmondani, hogyan indulj neki. Mondjuk, ha ez így nem megy magadtól akkor ez nem lesz egy sikeres vállalkozás sajnos

2022. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!