Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha 80 köbcentis a motorom, de...

Ha 80 köbcentis a motorom, de csak 50 köbcentiig vezethetek (AM) és kér a rendőr egy alvázszámot és kiderül hogy amúgy gyárilag 80-as akkor az úgy cumi nem? :D

Figyelt kérdés
Yamaha dt 80-at veszek,a blokkja akkora mint egy simson-nak a blokkja csak gyárilag 80 köbcentis. Mennyire lehet vele sunyulni? :D Tapasztalatok?

2016. febr. 25. 16:21
1 2
 1/14 Trafó1 ***** válasza:
68%

Gondolom rendszám nélkül furikázol majd.

Nyugodtan használd a kutya nem fogja megállapítani, hogy nem ötvenes, vegyél rá valami kamu matricát mondjuk YAMAHA50

és már mehetsz is.

Rengeteg nagytestű robogót használnak 125 köböset 50 köbösként, le vannak burkolva senki nem feszegeti hogy mekkora.

2016. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazán cumi akkor lesz, ha baleset részese leszel, akár vétlen félként is.


A biztosító semmit nem fog fizetni, sőt a másik fél kárát is neked kell állni - ezen felül okirathamisításért, csalásért és jogosulatlan járművezetésért indul eljárás ellened, ezekből az első bűncselekmény.

2016. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ritkaság, de mindkét előttem szólónak igaza van...


a döntés nálad. ha megfogadod, hogy nem leszel baleset részese, akkor tedd az első szerint..


ha mégis belédszáll egy kamaz, akkor viszont cumi, mint a kettes írta...

2016. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, robogóknál más a helyzet mert azok csummára le vannak burkolva, de itt tisztán látszik a blokk. A kamu matricára én is gondoltam, de gyárilag nincs rámatricázva vagy festve hogy 80, csak annyi hogy Yamaha DT.
2016. febr. 25. 17:18
 5/14 A kérdező kommentje:
Hiába döntöm el hogy nem balesetezek, ezt nem én döntöm el. :D Igaza van a másodiknak hogy én is lehetek vétlen fél is és ezzel én is tisztában vagyok. De tegyük fel hogy balesetezek (akár vétlen félként is) akkor a teljes motort átvizsgálják? Ha teszem fel a számok le vannak maratva az alvázról meg stb akkor is kiderülhet hogy nem 50-es? Mondjuk kpm-nél kiderülhet...
2016. febr. 25. 17:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Indulj ki abból, hogy a biztosító nem szeret fizetni. Ez az alaptézis.


Ha a biztosítóban a legapróbb gyanú is felmerül, hogy valahogyan ki lehet bújni a fizetés alól, akkor ők lépni fognak. És nem kell ahhoz alvázszám meg NKH, hogy megállapítsák, mekkora a motorod. Tudniillik nem az a lényeges, hogy mekkorának van nyilvántartva egy adatbázisban.


Felkérnek egy igazságügyi szakértőt, aki pilllanatok alatt megállapítja. Hiszen elég beleönteni öt deci vizet a blokkba - he csurig van, jó. Ha egy csepp is kicsordul, bukta. Nagy.


Nekem ugyan teljesen mindegy, mivel motorozol, de gondolj bele, hogy egy húszmilliós autó kopasz sofőrje nem adja meg neked az elsőbbséget - és még neked kell madj fizetni a merdzsóben keletkezett négy és fél milliós kárt. Merthogy a biztosító nem fizet. Nincs érvényes köteleződ, rajtad fogják behajtani.

2016. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Hiszen elég beleönteni öt deci vizet a blokkba - he csurig van, jó. Ha egy csepp is kicsordul, bukta. Nagy."


Lol, ez van, ha az ember menet közben átfogalmazza a mondatot, majd nem olvassa el küldés előtt.


Szóval érted: ha ha fér még bele. Akkor van bukta. :)

2016. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
"Nincs érvényes köteleződ, rajtad fogják behajtani." És ha van? Mert hogy az KÖTELEZŐ. Benne is van a nevében. Anélkül alapból nem motorozhatnék.
2016. febr. 25. 20:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Még a segédmotort is csak úgy lehet vezetni hogy jogsi, adás-vételi meg a kötelező biztosítás. Szóval nem értem az utolsó mondatodat :)
2016. febr. 25. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ezt hiszik sokan.


Azonban a kötelezőt smkp-ra kötöd, de nem azt vezetsz - ergo nem érvényes.

2016. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!