Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autókereskedések által intézet...

Autókereskedések által intézett hitel pontosan hogyan működik törlesztés szempontjából?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy nem tudok várni addig, míg lesz elég pénzem, úgyhogy hitelre vennék autót. Tudom, hogy nem érdemes, meg veszítek vele, de nem nagyon van más opcióm, szóval ettől tekintsetek el.


A kérdésem az lenne, hogy pontosan hogy működik.

1. Ilyenkor a kereskedés maga vesz fel hitelt, én pedig nekik fizetem a törlesztőt, amiből ők fizetik a bankot, vagy én közvetlenül a banknak fizetem a törlesztőt?

2.Van-e lényegi különbség aközött, hogy én veszek fel mondjuk szabad felhasználású hitelt a banktól és kifizetem az autót egybe, vagy pedig a kereskedés intézi a hitelt? Azaz kb. ugyanazok a feltételek vonatkoznak-e az utóbbira, mint az előbbire? Mert a bankomnál 2 év a minimum futamidő alacsony havi törlesztővel, de ha rövidebb idő alatt szeretném törleszteni, akkor kereskedőn keresztül ez megoldható, vagy így is tartani kell a bank feltételeit a hosszabb futamidővel?


2022. febr. 6. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedés ad ajánlatot ( rendszerint az adott márka kapcsolatban áll egy konkrét bankkal, és így kedvezőbb feltételeket tud nyújtani), megnézed és összehasonlítod a bankod szabad felhasználású ajánlatával. A jobbat választod.

A hitelt a banknak fizeted, attól függ hogy kötöd: átutalással, csoportos beszedéssel, és kiválasztott gyakorisággal ( havi, negyedéves, éves).

Az előtörlesztést a banknál tudod intézni, a kereskedés csak segít megkötni a szerződést, de a bankkal szerződsz. Érdemes rákérdezni hogy az előtörlesztésnek van-e külön díja.

2022. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"1. Ilyenkor a kereskedés maga vesz fel hitelt, én pedig nekik fizetem a törlesztőt, amiből ők fizetik a bankot, vagy én közvetlenül a banknak fizetem a törlesztőt?"


Nem. A kereskedés kapcsolatban áll egy vagy több bankkal. A hitelfelvevő te leszel, csak és kizárólag te fogsz kapcsolatban állni az adott bankkal. Azaz a kereskedés az csak egy közvetítő közted és a bank között.


"Van-e lényegi különbség aközött, hogy én veszek fel mondjuk szabad felhasználású hitelt a banktól és kifizetem az autót egybe, vagy pedig a kereskedés intézi a hitelt? "


Többnyire ha te intézed, akkor olcsóbb lesz, azaz alacsonyabb törlesztő ugyanannyi időre. De ez nem lesz minden esetben igaz.


"Azaz kb. ugyanazok a feltételek vonatkoznak-e az utóbbira, mint az előbbire? Mert a bankomnál 2 év a minimum futamidő alacsony havi törlesztővel, de ha rövidebb idő alatt szeretném törleszteni, akkor kereskedőn keresztül ez megoldható, vagy így is tartani kell a bank feltételeit a hosszabb futamidővel?"


Bankonként eltérőek lehetnek a feltételek. De te sem csak a számlavezető bankodtól vehetsz fel hitelt, hanem bármelyiktől. Nem feltétlen a számlavezető bankod fogja a legjobb feltételeket biztosítani.


Kaptál tehát egy nagyon általános választ. Ami biztos: mielőtt a kereskedés intéz neked hitelt, járd körbe a témát. Nézz meg például összehasonlító oldalakat (bank360, stb). Érdemes a saját bankot is megkérdezni, hogy ők milyen egyedi feltétellel adnának (nem feltétlen lesz egyedi, de járhat kedvezmény a számlavezetésért).

A kereskedő nem feltétlen a neked legjobbat fogja ajánlani, hanem ahonnan ő magasabb jutalékot kap.

2022. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Ők kitöltik veled a papirt a bank jovahadja es fizeted.
2022. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2022. febr. 6. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!