Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek ha nem iratták át...

Mit tegyek ha nem iratták át a tőlem vett autót, és közben szabálysértést követtek el vele?

Figyelt kérdés
Nov. 4-én eladtam, az adásvételin is ez a dátum van, és kaptam egy nov. 28-án kelt tilosban parkolásról 6.000,- ft-os bírságot. Gondoltam, h. elküldön az adásvételit a kiszabó hatóságnak, de mivel nagyon bosszant is a dolog valamit még tenni kéne. Ötletek?
2008. dec. 16. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia, sajnos kevesen tudják, hogy mind a két félnek van tennivalója egy autó eladásánál. Neked 8 napon belül be kellett volna mutatnod az okmányirodában az adásvételi szerződést, amit lepecsételnek, dátumoznak, aláírnak és Te onnantól vagy védve. A vevőnek pedig szintén 8 napja lett volna, hogy átirassa a saját nevére a kocsit. Javaslom, hogy mindenképp ment be az okmányirodára leadni az adásvátelit, mert ha idén nem iratja át a kocsit a vevő, akkor Neked kell jövőre a súlyadót is fizetned. Amit még tehetsz, hogy a közterületesekenk (ők büntetnek tilosban parkolásnál) elfaxolod az adásvételit és kéred, hogy ez alapján a vevődnek küldjék a csekket. Sajnos ennek elég hosszú az átfutási ideje tapasztalatom szerint.
2008. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Már egy ideje nem kell bemutatni az adásvételit az okmányirodában és a helyi polgármesteri hivatalban sem. Viszont aki nem írja át, azt valamennyire megbüntetik ha jól tudom. Tehát nem téged. A közterületeseknek, akitől a bírságot kaptad, küldd el a másolatot, és írd rá, hogy kérésre bemutatod az eredetit is. Sajnos nem tudom, hogy ilyenkor kit fognak végül büntetni. Mindenesetre vedd fel a kapcsolatot a vevővel, hogy mi a fene van, és saját érdekéből is irassa át. Ha ezt nem teszi meg, esetleg lehet fenyegetni, hogy bejelented, hogy lopta az autót.
2008. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 2. válaszoló, még mindig be kell mutatni az okmányirodában. Miután ezzel foglalkozom, tudnék róla, ha változott volna bármi is ezen a téren. Sajnos sokan hiszik, hogy nem kell bemutatni. Amit már régóta nem kell megtenni, az az, hogy régen le kellett adni a forgalmi 3. részét. Ezt ma már nem kell, de a bejelentési kötelezettségnek eleget kell tenni.
2008. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Eladástól számított két héten belül be kell mutatni az okmányirodában,hogy te eladtad az autót.

(Különben a súlyadót fizethetnéd életed végéig.)

Minél hamarabb vidd be a lakhely szerinti okmányirodába, hogy leírják a nevedről.

A bírságot kiszabó hatóság honnan tudhatná hogy már nem te vagy a tulaj? ne a hivatalra haragudj, hanem a vevődre, meg saját magadra is egy kicsit.

2008. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt tényleg nem tudtam, h. nekem is be kell jelentenem! Holnap megteszem!
2008. dec. 16. 17:45
 6/6 anonim válasza:
15 nap egészen pontosan utána megy a birság az átírást elmulasztó tulajdonosnak ha megvan........
2011. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!