Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás többe kerül mint a...

Biztosítás többe kerül mint a kalkulátorban?

Figyelt kérdés

Az allianznál van kötelező gépjármű biztosításom.

Az oldalon lévő kalkulátorral számolva fele annyiba kellene kerülnie a biztosításomnak. Mit csináljak? Mondjam le és kössek új szerződést vagy beszéljek az ügyfélszolgálattal?



2022. márc. 6. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az ügyfélszolgálattal, igen valószínü, hogy valamit nem jól számoltál, vagy nagyon régi a biztosításod.
2022. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 éve lett kötve, a kalkulátorban meg a legtöbb adatot magátol kitölti. (rendszám alapján)
2022. márc. 6. 08:46
 3/8 anonim ***** válasza:
A kalkulátor új kötéssel számol (ami mindig kedvezőbb), nem a már meglévővel.
2022. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szintén Allianznál vagyok, és minden évben újra kell kötnöm náluk mert őket adja ki legolcsóbbnak évfordulónál a Netrisk, viszont ők mindig 4-5000 forinttal magasabb ajánlatot küldenek :D
2022. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kalkulátor új kötéssel számol (ami mindig kedvezőbb), nem a már meglévővel."

klasszikus tévedés. Újrakötve is ugyanaz a tarifa mint újként és nincs olyan hogy új kötő kedvezmény, sőt, gyakran a régiekre ad alapból lojalitásszorzót, ami rejtettebb adat (forrás, 5 év Allianznál üzletkötőként). Ami van néha hogy internetes kedvezmény, még az lehet.


Sok az adat, laikus könnyen elkattint vagy máshogy jelöl. De ha sehogy se tudod kidolgozni a jelenlegit, kösd újra.

2022. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A biztosítás szerződés törlés és újra kötése jár valami szankcióval? PL.: bónusz besorolás csökkenés vagy hűségbónusz megszűnés, stb. ?
2022. márc. 6. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

bónusz besorolás marad... a hűségbónusz meg baromság :D

mondom zsinorban 3szor mondtam le Allianznál a biztosítást majd kötöttem újra az Allianznál.

2022. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atosz7 ***** válasza:

Érdemes minden évben újrakalkulálni.(biztosítónál dolgozom)

[link]

Ha ezt a linket kitöltöd én is tudok árat mondani.

A bónuszban minden évben lépsz egyet felfele, ha nem okoztál kárt. Nincs következménye ha felmondod és újrakötöd.

2022. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!