Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az Allianz biztosítónál nem...

Az Allianz biztosítónál nem kapok kedvezményt ha második autó biztosítását is náluk kötöm meg?

Figyelt kérdés

2017 decemberétől vagyok náluk az első autómmal, melyre kezdetben 53 ezer forintot fizettem egy évre. (ekkor A1 bonus-malus besorolásba voltam) Ezután 2018 decemberétől 2019 decemberéig 43 ezret, és mivel balesetmentesen közlekedtem, felmentem B1 besorolásba. Megnéztem az Allianz oldalán, és 2019-2020 közti, azaz a következő évi biztosításom 33 ezer lesz.

Nos, szeretnék venni egy másik autót is, melynek a biztosítását az Allianznál kötném meg. Viszont az Allianz oldalán nem találtam olyan lehetőséget hogy esetleg a két autó lehetne egy "csomagban". Külön ha a kalkulátorban nézek egy ajánlatot, akkor 57 ezer forintra jövök ki ezzel az autóval, és A1 besorolásba rak.

Ha egy másik autót is náluk szeretnék megkötni, akkor annak a költségei teljesen elölről kezdődnek? Illetve nem vihetem tovább az eddigi B1 besorolásom? A régi autóval B1-be maradok, ezzel az újjal pedig megint A1? Vagy esetleg van lehetőség olyan csomagra ahol két autót egyszerre tudok megkötni, és jobban jövök ki?



2019. okt. 23. 18:18
 1/5 belapus ***** válasza:

Ahogy nézem, 5 autótól van flottakedvezmény, együttkötési pedig nincs 2 gfb-re, csak egyéb más Allianzos biztosításra.

A második járműnek alapról kezdődik a biztosítása.Ha nincs tulajdonodban az első, akkor a már megszerzett fokozatot átviheted a most másodikra, ami onnantól kezdve az első vagy egyetlen lesz.

2019. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenféleképp teljesen elölről kezdődik a második autó biztosítása ha jól értem. A mostani autóval meg megyek tovább B2-be decembertől.
2019. okt. 23. 18:49
 3/5 belapus ***** válasza:
Ha balesetmentes vagy, igen.
2019. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez más biztosítóknál is hasonló. Kedvezményt akkor kapsz, ha pl casco-t is ott kötsz
2019. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is két autóm van, szintén az Allianznál vagyok. Két autónál még semmiféle kedvezmény nincs.

Ha két autó van a neveden, akkor a később szerzett párhuzamos üzemeltetés miatt A00-van kezd mindenképp. Teljesen lényegtelen hogy a másikkal akár B10-ben vagy és soha nem okoztál kárt.

2019. okt. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!