Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik biztosító foglalkozik...

Melyik biztosító foglalkozik gyorshajtással?

Figyelt kérdés
Először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok gyorshajtó, mindig betartom a szabályokat. Lakott területen KÍVÜL benéztem egy 60-as táblát amit nem rég tettek ki, és lefotóztak egyszer 89 km/h-val, fel óra múlva meg 93 km/h-val és hallottam hogy van egy német vagy egy osztrák biztosító, ami ilyenkor lekéri a traffipax adatait és ha aznapra bármilyen bevizsgálás nem volt meg akkor törlik a büntetést. Arra lennék kiváncsi, hogy melyik ez a biztosító. Esetleg valaki tudja?

2022. máj. 5. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még életemben nem hallottam ilyenről. De miféle bevizsgálásra gondolsz? Minden trafi amit használnak hitelesítve van. Ha azzal lefényképeznek esélytelen megúszni a büntetést.
2022. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy trafit nem naponta hitelesítenek, szóval ilyen bevizsgálási dologban ne is reménykedj.
2022. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol hallottad, de rosszul mert ilyen nincs. Rendőrségen fellebbezhetsz de szinte nulla eséllyel.
2022. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, arra a négy évvel ezelőtti ügyre emlékezhetsz, amikor online újság nagy felfedezésként közölte, hogy a rendőrségi sebességmérők nincsenek hitelesítve, mert a hozzáférhető nyilvántartás szerint lejártak a hitelesítéseik.

A rendőrség pedig nyilvánosan hozzáférhető válasza azt tartalmazta, hogy már egy ideje nem annál a mérésügyi labornál végeztetik a hitelesítést, amelyikről az újság ír, és az a labor, amelyiknél végzik, nem teszi nyilvánossá az általa végzett méréseket, de egy jogszabály sem ír elő ilyen nyilvánossá tételi kötelezettséget. Azt is közölték, hogy a mérésügyről szóló 1991. évi XLV. törvény 10. § (3) bekezdése alapján a hitelesítés tényét a mérőeszközön elhelyezett törvényes tanúsító jel és/vagy hitelesítési bizonyítvány tanúsítja. A hitelesítési bizonyítvány másolata minden esetben rendelkezésre áll a mérés helyszínén, illetve a tanúsító jel elhelyezésre került minden egyes sebességmérő készüléken, melyről megállítást követően, a jogsértésekről készített felvételek megtekintésekor mindenki meggyőződhet.

Nem tudom, hogy biztosító, pláne külföldi, hogyan keveredett ebbe az ügybe, de vélem, hogy azt a bizonyos nyilvános laborlistát használhatták.


A fenti mérésügyi törvény elvárása alapján megjelent végrehajtási jogszabály, a 127/1991. (X. 9.) Korm. rendelet 2. számú mellékletének II. fejezete 14. pontja ezt tartalmazza: „Közúti ellenőrzésre szolgáló járműsebesség-mérők hitelesítési hatálya 2 év”. Vagyis, nem hogy naponta nem kell hitelesíteni, de még évente sem.


Ha kétséged van az eszközök hitelességével kapcsolatban, akkor a bírsághatározatban közölt elérhetőségen kérheted a hitelesség igazolását. Aztán ha közölnek hitelesítést bizonyító sorszámokat, hogy nézel utána, hogy valósak-e? Indíthatsz bírósági pert, és ha a rendőrség a bíróság számára elfogadhatóan bizonyítja a hitelességet, akkor rámegy egy csomó pénzed a két közigazgatási bírságösszegen túl. Bár, már az is kérdés, hogy a bíróság befogadja-e a bármilyen bizonyíték nélkül, csak olyan hátha alapon benyújtott beadványod.

2022. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!