Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lakcímváltozás esetén kötelező...

Lakcímváltozás esetén kötelező az új forgalmi engedély kiállítása?

Figyelt kérdés
Hamarosan változni fog a lakcímem. Amikor tavaly decemberben megvettem az autót, értelemszerűen az a lakcím került bele a forgalmi engedélybe, most viszont változni fog a cím. Olvastam elég sok mindent, és nem tudom eldönteni, hogy muszáj-e kicserélni, és ha igen mennyibe kerül? Vagy pedig majd elég akkor, amikor betelik a műszaki vizsgák rovata és amiatt újat adnak ki amibe az új cím kerül. Köszönöm előre is a segítséget.
2022. máj. 28. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lakcím változás miatt nem szükséges új forgalmit igényelni.


„89. § (4) Új forgalmi engedélyt kell kiállítani

...

c) a „Műszaki lap” első oldalán, az „Üzemben tartói lap” vagy a „Bejelentő lap” első oldalán szereplő adatok változása esetén az üzemben tartó (tulajdonos) lakcímének (székhelyének, telephelyének) változására vonatkozó adatai kivételével, továbbá a forgalmi engedély hátoldalán az időszakos vagy forgalomba helyezés előtti vizsgálat azonosítója vagy a hivatalos feljegyzések részére fenntartott hely betelte esetén.”

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből.

2022. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. máj. 29. 12:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!