Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kismotor biztosítás felmondásá...

Kismotor biztosítás felmondására van határidő ?

Figyelt kérdés

Kismotorra van biztosításom a Gruppamánál, ma eladtam a motoromat, de valószínűleg nem tudok a héten elmenni felmondani a szerződést.

Ha a következő tulaj akar biztosítást kötni, akkor ebből lesz valami baj ?


Vagy esetleg online fel lehet ezt mondani ?


Van adásviteli természetesen.


2022. júl. 19. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a kötelezőt még aznap meg kell kötni, így a vevő már biztos szólt volna ha gond van. Már ha tisztában volt ezzel. De egyébként nem foglalkozik ezzel a biztosító. Nekik még jobb is ha minnél később mondod le, mert annyival kevesebb pénzt kell visszaadniuk.
2022. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége. A te biztosításod a szerződés aláírásakor megszűnt, nem tudom egyes honnan veszi, hogy egy járműre, egy időben, lehet két KGFB. Annyi van az egészben, hogy később jutsz hozzá a túlfizetéshez, de azt az adasvételin szereplő dátumtól számolják.

A legtöbb biztosítónál pedig el lehet intézni online. Nézd meg a honlapjukat.

2022. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lefotózod vagy szkeneled és elküldöd nekik emilben
2022. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
#2 Ha eladsz egy járművet, akkor a vevőnek azonnal kell kötnie kötelezőt, különben egy métert sem tehet vele. Ezt online bármikor megteheti, de melyik eladó fog rohanni egyből a biztosítóhoz, hogy lemondja az eladott biztosítást. Meg nem az van, hogy előbb az eladónak le kell mondania, és a vevő csak utána tud szerződést kötni. Tehát gyakorlatilag lehet egy autón egy időben két kötelező. Az más dolog, hogy a visszatérítést az eladás dátumától számolják, ebben igazad van. Én csak áttetettem a következő autómra, de az is elég katyvasz volt.
2022. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van négyes, hogy senki nem fog azonnal a biztosítóhoz rohanni, de még ha a biztosító nem is tud az adásvételről, az eladónak a szerződése már nem él az adásvételi aláírása után.

Ha a vevő elindul vele haza, és az utca végén balesetet okoz, a biztosító azt fogja mondani, hogy a baleset időpontjában az eladónak nem volt érvényes biztosítása, a vevőn kérnek számon mindent.

Tehát csak látszólag van egyszerre két KGFB, valójában csak egy. Vagy éppen egy sem, ha a vevő nem kötött rá.

2022. júl. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!