Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB felmondás, új kötés?

KGFB felmondás, új kötés?

Figyelt kérdés
Adott egy seat auto, amit eladtam tegnap. B10-es bónuszban vagyok vele. Pár nappal előtte vásároltam egy toyotat természetesen A0-ban nevemre írva. A KGFB B10-es szerződés évforduló következő év májusában lesz. Gondolom addig még fizetem a seatra a biztosítást nem? Majd csak utána megy át a bónusz a toyotára. Egy időben fizetem a 2-őt? Vagy ne fizessem a seatot innentől és majd megszűnik magától? Hogyan csináljam? Köszi a válaszokat

2019. okt. 13. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod.

A Seat Adásvételi másolatát elküldöd e-mail-ben a biztosítónak és kéred a biztosítás felmondását érdekmúlással, mert az autót eladtad. A már befizetett díj időarányos részét visszakapod két héten belül. Az új autóra pedig az új biztosítónál kéred a bónus-malus fokozat átvezetését. Ott írni fogják mi kell hozzá, talán kártörténeti igazolás vagy mi, de azt is ad a Seat biztosítója elektronikusan

2019. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az adásvételit már elküldtem a régi biztosítónak. Szóval akkor már csak az új felé kell jelezni, a bónuszok miatt. Értem , köszi
2019. okt. 13. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ott írni fogják mi kell hozzá, talán kártörténeti igazolás vagy mi, de azt is ad a Seat biztosítója elektronikusan"


semmi se kell hozzá csak pár alapadat, az új biztosító a KKNYR-ből kéri le amit kell.

2019. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!