Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt muszakihoz igazolás,...

Lejárt muszakihoz igazolás, hogy addig is lehessen vezetni?

Figyelt kérdés
Lejár a műszakim pár nap múlva. Az autószerelő haverom augusztus 20-a után tudja elvinni levizsgáztatni, de nem tud igazolást adni az időpontról előre, mert majd oda viszi, ahol éppen lesz hely. Ha ügyfélkapun foglalok egy időpontot egy vizsgára, akkor ott kapok igazolást, amivel még 30 napig vezethetem az autót? És mi van, ha mégsem oda megyek levizsgáztatni? Úgy olvastam, az időpontot nem lehet lemondani.

2022. aug. 2. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
erről már lecsúsztál, június végéig lehetett foglalni időpontot, amiről kapott igazolással használhattad még a vizsga időpontjáig
2022. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, ahogy olvastam, ez egy korábbi rendelet, hogy a műszaki lejárta után 1 hónapig lehet még használni a kocsit, ha van lefoglalt vizsgaidőpont.
2022. aug. 2. 23:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt ilyen. Ha korábban viszed, a meghosszabbítás a lejárattól számítva történik. Ha tegnap járt le, ma már nem lehet forgalomban. A kovidos átmeneti időszaknak is vége.
2022. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
2)Valamit rosszul olvastál,nincs ilyen.
2022. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad kérdező? Soha nem volt ilyen, ez most egyszeri alkalom (volt) a veszélyhelyzet miatt.
2022. aug. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pl. itt, de ezek szerint ez tényleg csak a covidos vészhelyzet alatt lejárt okmányokra volt érvényes.
2022. aug. 3. 07:42
 7/11 A kérdező kommentje:
2022. aug. 3. 07:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig a cikkben is egyértelműen le van írva.
2022. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
elég nagy betűkkel áll a linkelt cikkben: "A lejárt műszaki vizsga miatt június 30-ig kell időpontot kérni"
2022. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tisztelt kérdező, ezt neked kell eldöntened. Vagy szerzel visszaigazolt időpontot, vagy nem vehetsz részt a közterületi forgalomban; legalábbis, kockázatos.

Van olyan ismerősöm, aki 90 km-re viszi, mert ott kapott 30 napon belüli vizsgalehetőséget, és nagyon rosszul jönne neki egy szeptember végi időpont miatt, a 30 nap letelte után, sokáig leállítani az autót.

Nem segít rajtad, de én még a tiédtől későbbi lejárati időpont miatt is, számítva a tumultusra, június elejére hoztam előre a vizsgát; akkor semmi gond nem volt. Hónapokat vesztettem, de hát valamit, valamiért.


┌ Úgy látszik, sokan nem ismerik a jogszabályi rendelkezést, amiről a kérdező a kérdésében ír, és ami bárki számára láthatóan legalább több mint tíz és fél óta hatályban van.

Igaz, nagy baklövés volt részéről a femina cikk bemutatása, mert az másról szól; egy átmeneti rendelkezésről.


„89. § (3) Ha az állandó forgalmi engedély „Műszaki érvényesség” rovatába bejegyzett időpont lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű műszaki megvizsgálásának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig - ezt követően pedig csak a vizsga napján - jogosít a közúti forgalomban való részvételre.”

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról ma is hatályos szövege alapján.


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


Utóbbinál, ingyen, 2012. január 1-ig nézhető vissza a jogszabály időről időre változó szövege. A fent idézett bekezdés már akkor is ez volt: [link] .1


A június 30-ig történő bejelentés alapján való fenti meghosszabbításról szóló átmeneti rendelkezést azért hozták, mert akkor megszűnt a forgalmiba és nyilvántartásba bejegyzés nélküli, csupán a veszélyhelyzeti szabályok miatt meghosszabbodó érvényesség, így nem tudtak volna élni a fenti „ezeréves” lehetőséggel. ┘

2022. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!