Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meglévő kgfb biztosítás mellé...

Meglévő kgfb biztosítás mellé kötök egy új biztosítást másik gépjárműre, amit utána nem fizetek be 30 napon belül. Mi történik?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

szerződésben leírt dolog.


Megszűnik díjnemfizetés miatt.

2020. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És életbe lép a fedezetlenségi díj fizetése, mert elvileg 30 napig közlekedhetsz érvényesen.

A fedezetlenségit meg majd behajtják rajtad.

2020. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanaz történik vele, mint ami a meglévővel történne. A biztosító felmondja a biztosítást, egy idő után hivatalból kivonják a forgalomból (ha te ki nem vonatod). Plusz egy csomó következmény.
2020. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyi történik, hogy a harmincadik nap elteltéig a biztosító a díjfizetés teljesítésére vonatkozó felszólítást küld. Ebben figyelmeztetésnek is lenni kell arra vonatkozóan, hogy a díj esedékességétől (esetedben a szerződés kezdőnapjától) számított 60 nap elteltével (türelmi idő) díjnemfizetéssel megszüntetik a biztosítást, ha addig sem fizeted meg az esedékes díjat.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 21. § (4)


Mivel a 60 napos türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége (azaz, él a biztosítás), a biztosító jogosult utólag követelni a türelmi időre esedékes díjat.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 34., 19. § (4), 20. § (2), 21. § (6)


Ha megtörténik, a türelmi idő lejártával történő biztosítás felmondás miatt nem lesz érvényes KGFB a járművön. Emiatt, az MNB elnöke által megállapított napi fedezetlenségi díjat számol fel a Kártalanítási Számla kezelője. A biztosítási év hátralévő részére csak azzal a biztosítóval köthetsz szerződést, amelyik díjnemfizetés miatt felmondta a szerződést.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § (7), 5. § (3). 22. §.


Sokáig nem húzható a KGFB nélküliség, mert a járműnyilvántartás és a kötvénynyilvántartás adatait rendszeresen elektronikusan összevetik, és a forgalomban lévő, de KGFB-vel nem rendelkező gépjármű esetén a kötvénynyilvántartó szerv értesíti az üzemben tartó lakóhelye (székhelye) szerinti illetékes járási hivatalt, amely a gépjárművet ideiglenesen kivonja a forgalomból.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 45. § (2)

2020. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4/4, köszönöm a kielégítő választ!

Alaphelyzet, van egy második autóm ami egy projektmunka, forgalomba akarom állítani, hogy utána eladjam. Kell az érvényes biztosítás papirozásokhoz, de nem szeretném fizetni addig a biztosítást mig várom az új gazdáját. (Sajnos negatívba ment át a projekt értéke).

2020. nov. 30. 08:07
 6/7 anonim válasza:

Ha jól értem, forgalomba akarod állítani, azaz még nincs forgalomba helyezve. A forgalomból kivont autóra nem kell biztosítást kötni. Ha

nem jól értettem, akkor forgalomba van helyezve, akkor fél évre ideiglenesen ki lehet vonni a forgalomból 2300 Ft a díja. Erre a fél évre sem kell biztosítás.

2020. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Ha jól értem, forgalomba akarod állítani, azaz még nincs forgalomba helyezve." Soha nem volt Magyarországon forgalomba helyezve. De az első forgalomba helyezéshez kérik az érvényes biztosítást. A tiszta akkor az lesz, hogy megkötöm és addig fizetem míg el nem adtam. Bár ezt akartam kikerülni. Vonassam addig ki a kocsit míg nem adom el?
2020. dec. 1. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!