Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam az autómat, és le...

Ha eladtam az autómat, és le is jelentettem az okmányirodában,el is fogadták,pecsétes papír is van róla,de ellenben a vevő nem íratta át 15 napon belül az ő részére a kocsit,számíthatok valami hivatali megkeresésre ?

Figyelt kérdés
Kötelezőt is lemondtam az én nevemről a kocsin,az már folyamatban van,jött is értesítés a biztosítótól..
2022. okt. 2. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy amennyiben a vevőd valami bírságot szed össze, akkor azzal téged fognak zaklatni, mert amíg nincs átiratva, addig a központi rendszerben még a te neved szerepel.
2022. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd barátom úgy adta el, hogy az eladás dátumához, nem csak a napot, hanem az órát és a percet is beírta. Azt mondta, hogy onnantól már nem az ő felelőssége a dolog.
2022. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de mivel pecsétes papírod van róla, hogy részedről rendezve lett az ügy, bajod nem lehet belőle.
2022. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Számíthatsz, de ezeket könnyen le lehet rázni az adásvételi meglobogtatásával.
2022. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresés érkezhet parkolási cégek vagy az autópályakezelő részéről, hogy fizess be X összeget, amiért fizetés nélkül parkoltál/hajtottál fel autópályára (nyilván nem te, hanem a vevő). Válaszként küldd el az adásvételi érkeztetett példányának másolatát (fotóját), onnantól nem fognak zargatni az ügyben.


Hivatalos megkeresésre nem számíthatsz, hiszen te megtetted a kötelességed, bejelentetted az adásvételt. Ha a vevő nem jelenti be, akkor egy idő után kivonják a járművet a forgalomból, de ahhoz neked már semmi közöd, nem is kapsz majd róla értesítést.

2022. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól a pillanattól, hogy az adásvételit aláírtátok (és lehetőleg a dátum/idő is szerepel rajta rendesen), onnantól téged SEMMILYEN felelősség nem illet, akkor sem, ha még okmányirodában nem pecsételték le. Az már csak formalitás, de az autó már nem a tiéd, kész.


Ahogy #1 mondta, a rendszerben a te neved szerepel még a lepecsételésig, de a felelősség már nem a tiéd. Ha a késlekedett adatváltoztatás miatt még te kapsz értesítőt/bírságot, ami már az új tulaj sara, azt egyszerűen jelzed az adott hatóságnál, hogy rossz ajtón kopogtatnak.


Nekem is volt ilyen, eladás után másnap már elkapták az új tulajt autópályán matrica nélkül, de még nem volt lejelentve, szóval én kaptam a csekket. Besétáltam a NÚSZ-hoz, bemutattam az adásvételit, könyvelték a vevő adatait, a rajtam követelt behajtást sztornózták és kész.

2022. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen az eladási szerződés egy teljesen hagyományos formanyomtatvány, netriskről leszedve, óra perc jelzéssel ellátva a tulajdonjog megszűnését.

egyenlőre még semmi ilyesmi gyorshajtás/parkolásról nem jött levél,csak érdeklődtem hogy mi történik esetleg..

2022. okt. 2. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:

✎ 2/ válasza: [Ügyvéd barátom úgy adta el, hogy az eladás dátumához, nem csak a napot, hanem az órát és a percet is beírta. Azt mondta, hogy onnantól már nem az ő felelőssége a dolog.] 2022. okt. 2. 16:33


Sem ügyvéd nem vagyok, sem a barátod, mégis így adtam el. Ahogy mások is.

Ugyanis, az egyszerűség kedvéért adásvételi szerződésnek nevezett űrlapok az

„Eladó a járművet 20│..│..│-│..│..│-│..│..│-n │..│..│:│..│..│-kor a vevő birtokába, használatába adja.”

sort is tartalmazzák. (Ahogy a kérdező a 2022. okt. 2. 19:05-kor kelt 7-es kérdezői kommentjében is írja: az általa letöltött formanyomtatvány esetén is szerepelt az óra:perc.)


Eleve kötelező tartami elem az időpont, mert azt a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának, illetve üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak a közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználhatóságához szükséges kötelező tartalmi elemekről szóló 304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet 3. § e) pontja előírja, a birtokba vételkor a kilométerszámláló műszer által jelzett érték (km-óra állás) értékkel együtt.

2022. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!