Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosítások miért tűnnek...

A biztosítások miért tűnnek fordított szerencsejátéknak?

Figyelt kérdés

Olyan biztosításra gondolok mint pl lakásbiztosítás, életbiztosítás. Tehát nem a gépjármű biztosításra ahol más is benne van. Mondjuk ez is valamennyire "szerencsejáték", de most zárjuk ki azokat az eseteket ami másokat is érint.


Megkötöm az életbiztosítást, vagy a lakásbiztosítást. És várok vagy számítok arra, hogy valami történni fog amire a biztosító fizethet. De lehet hogy ez soha nem fog megtörténni. Úgy leélem az életem, hogy a lakásom totál jó állapotú marad és meghalok úgy hogy nem történik semmi baleset velem.


Nekem ez nagyon úgy tűnik mintha fordított szerencsejáték lenne, és a szerencsés nyeremény helyett a balesetre várok hogy fizessen a biztosító.


Azért is tűnik annak, mivel ha fizetem a lakás biztosítást vagy az életbiztosítást 10 évig, de semmi nem történik, akkor nem tudom kivenni a pénzemet belőle. Szóval a semmi miatt tarthatják meg.



2022. nov. 13. 11:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez jó kerdes! Nekem van problemam amire azt hittem fizetnek,de tevedtem! Nem fizetek pedig keveset...úgy csinálják,hogy nekik jó legyen!
2022. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem így érzem.

Van lakásbiztosításunk és volt káreseményünk is. A biztosító simán fizetett is.

Szerintem megéri, mert ha történik valami, nem kell még a pénz miatt is aggódni, van elég baj az ügyintézéssel meg a nem anyagi kárral is.

2022. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert ez pont az.

Terry Pratchett egyik könyvében van ez nagyon szépen leírva, már nem emlékszem, melyikben. Egy teljesen más világban játszódik a legtöbb könyve, de valahogy mindig kiparodizálja a mi világunkat. Az egyik szereplő kitalálja, hogy ő bevezeti a biztosítási rendszert, és ezen nagyot fog kaszálni. Csak épp az emberek nem értik a koncepciót, szóval úgy magyarázza el nekik, hogy ez egy fogadás. Ő arra fogad, hogy nem történik semmi baj, a kocsmáros meg arra, hogy leég a kocsmája. Meg is kötik a fogadást, és persze később a kocsmáros felgyújtja a saját kocsmáját.

2022. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
A lakásbiztositó korrekt,az életbiztosítóba kicsit csalódtam!
2022. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az élet maga a szerencsejáték. Pl. kifordul a bokád a lépcsőn vagy nem. A biztosítás arra való, hogy a szerencsétlenséget is kompenzálja (pl. fizet a biztosító) és a szerencsét is egy kicsit (feleslegesen fizetsz ha nincs baj). Így tulajdonképpen csökkenti, "kisimítja" az élet szerencsejáték jellegét.

A biztosító szempontjából persze más a játék, nekik az a lényeg hogy olyan szabályok szerint szerződjenek az ügyfelekkel, hogy hosszú távon a sok szerencse és szerencsétlenség stabil pénzt hozzon nekik.

2022. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A biztosító lényegében kockázatközösség. Mindenki fizet valamennyit, és akinek gondja támad, az kapja a pénzt a közösből. Hasonlóan, mint a közös költség a társasházban. Ott is fizetsz, aztán ha valami gondja van az épületnek, akkor nem azonnal kell egyben mindenkinek kiperkálnia, hanem közös kasszából megy a kár javítása. Persze annak is jut pénz, aki kezeli a közös kasszát, egyébként nem érné meg neki csinálni a dolgot.


Ahogy #5 mondja, ez az élet szerencsejátéka, ahol sosem tudod, mi fog történni, így érdemes fedezned magad mielőtt baj van, nem utána.

2022. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Számodra azért tűnik fordított szerencsejátéknak, mert leírásod szerint várod a káreseményt.

Én viszont azt remélem, hogy soha semmi bajom nem lesz, semmilyen kár nem ér. Örülök, hogy csak fizetnem kell a biztosítási díjakat, mert a biztosító közel sem tudná megfizetni az esetleges szenvedő fájdalmamat, pótolni a kár során megsemmisült nekem nagyon fontos dolgokat. De ha mégis megtörténik a baj, akkor jobb valamilyen segítség, mint a semmi.

2022. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az neked honnan jön, hogy fordított?
2022. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-nél a pont.
2022. nov. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Amíg Németországban laktunk, a házunkat bérlő illető valahogy leégette a házat. Szinte minden személyes holmink a tűz martaléka lett. Emlékek, tárgyak, amiket nem lehet forintosítani. A ház ára legalább megtérült, és ez valamelyest csökkentette a veszteség érzését.
2022. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!