Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Épp most mentem át a forgalmin...

Épp most mentem át a forgalmin, de nem is tudom, hogy szerzem meg a jogsit?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy kormányablak, de nem kaptam arról semmilyen papírt, hogy átmentem. Mi a teendő?

2022. nov. 19. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Sőt mindenféle papír nélkül is vezethetsz 30 napig, ha vezetési jogosultság a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került, mint ahogy írták. A rendőr a rendszerben látja a jogosultságot. Nekem legtöbbször igazoltatáskor sem szokták elkérni a jogsimat, mondta a rendőr, hogy látja a rendszerben, múltkor is csak lakcímkártyát kért.
2022. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kérdezőnek aktuális-e még, talán másnak is hasznos lehet, nekem is most lett jogsim, a következőképp zajlott


- Sikeres forgalmi vizsgát követő 3. munkanaptól lehet menni kormányablakba igényelni (3 nap míg a sikeres vizsga a rendszerbe felkerül)

- Kormányablakba vinned kell magaddal személyit, lakcímkártyát, bizonyítványt, orvosi alkalmassági papírt, és az elsősegély vizsgán kapott kis kártyát

- Kormányablakban csinálnak rólad fotót

- Ezután egy 2 oldalas papírt adnak, ennek neve +adatlap járművezetésre jogosító okmány kérelméhez", és igen, 2020-ban változott a szabályozás, 30 napig és belföldön ez is jogosít vezetésre, rajta is van a lapon vastaggal (gyakorlatilag nekem azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy ajánlott megvárni a jogsi megérkezését is, mert a rendőrök nem szokták szeretni ha valaki elsőjogsisként ezzel a papírral vezet...)

- De nem kell sokat várni a jogosítvány megérkezésére sem, gyorsan legyártják, 4-5 munkanap múlva kész is, és nem is kell érte bemenni, kipostázzák a lakcímedre


Arról pedig, hogy átmentem, nekem se adtak papírt, azt a lapot amin a hibavonalak vannak húzgálva, nem kaptam meg, mert spórolás okán nem indigós, hanem egy lapos példánnyal zajlik a vizsgáztatás, de azt egyébként is csak "emlékbe" adják, tehát nem oszt-nem szoroz :)

2022. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12: Mi az, hogy nem szokták szeretni a rendőrök? Ha egyszer jogosít vezetésre, akkor jogosít rá, akár szereti a rendőr, akár nem.
2022. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, igazad van, én is így gondolom, hogy ha egyszer jogszabály szerint jó, akkor jó. De tényleg ezt mondták nekem.
2022. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kb. egy hete kaptam egy emailt, hogy kész a jogsim, átvehetem az okmányirodában. Nem kellett semmit tennem ehhez, és ott helyben sem kellett semmit bemutatnom. Az a fotó van rajta, amit tavaly a személyimhez csináltak.
2022. dec. 4. 21:04
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor e-személyid van, az új fajta? Ez lehet az oka, akinek régebbi személyije van még, az úgy csinálta, ahogy a kommentelők közül többen írták, be kellett menni fotózni.
2022. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!