Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor várható PÁV kártya...

Mikor várható PÁV kártya bevezetése?

Figyelt kérdés

Jogosítvány, GKI, összes minden okmányod plaszik kártyás, sőt a sofőrkártyád kapásból digitális de még ha valami nem is ad kártyát pl a nemzetközi jogosítvány, ahhoz is kapsz egy elegáns kiskönyvet.


Még ha elmész egy tachográf tanfolyamra, az AETR Control is kiállít neked egy rendes plasztik kártyát amit persze senki nem kér meg sehova nem kell de dísznek jó.


A PÁV meg odabasz neked egy A4-es sima papírt még csak nem is keménypapír vagy fotópapír, nincs laminálva semmi, tiszta szégyen szerintem. Főleg hogy egyedül Magyarországon van ez a hülyeség, sehol máshol nem kell PÁV.


Ha elázik, elszakad stb akkor baszhatod. Én egykor ezt le akartam kicsinyítni és egy plasztikkártya méretben kinyomtatni tehát egy kártyát csinálni belőle, azt hogy a rendőr majd hogy olvassa el az nem érdekel, nálam van kész.


Mondták nekem hogy nem lehet sőt másolat sem jó csak az eredeti az elfogadott ami egy sz*ros a4-es papírlap.


Szerintetek ez nem gáz? Tudtommal a PÁV az egyedüli ami ilyen? Lehet ebből kártyát kérni valahogy vagy tervezik ezt bevezetni?



2023. jan. 1. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, jelenleg ez hogy működik...


Én 97be csináltam a PAV II -t. Akkoriba még a "kihajthatós" jogsi volt. Bementem a közlekedésfelügyeletre, (akkoriba ők csinálták) és beirták a jogsimba. Az A4 es lapot elvették. Vissza akartam kérni, de nem adták. Azt mondták be van írva, meg fel van jegyezve a "rendszerbe". Jöttek a plasztik kártyajogsik, PAV ról semmi papirom, meg nem is kérte senki eddig.

2023. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
PÁVot nem kell magadnál tartani. Ha a munkáltatót ellenőrzik akkor neki kell bemutatnia, elég ha van neki egy másolat is. Az alapjan le tudják ellenőrizni hogy valóban megvan e.
2023. jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
-2es, ez nem igaz. A PÁV papírnak nálad kell lennie, ráadásul az eredeti példánynak,mert a fénymásolatot nem fogadják el. Autóbuszvezetőként már több társaságnál is dolgoztam, sehol sem vették el,csak be kellett mutatni,esetleg lefénymásolták maguknak,hogy meg legyen nekik is.
2023. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!