Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egyáltalán muszáj kiváltani a...

Egyáltalán muszáj kiváltani a jogosítványt, ha amúgyse jár büntetés azért mert nincs nálam?

Figyelt kérdés

Van jelenleg is jogosítványom, de idén plusz egy kategóriával bővítem. De ha nem akarok külföldre menni, akkor igazából felesleges új igazolványt csináltatni, ha amúgyse kérik a rendőrök, hanem megnézik az adatbázist.

Bár én ezt inkább úgy értelmezem, hogy magunknál kell tartani, csak ha nincs ott, akkor se büntetnek érte.

[link]


2023. jan. 6. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen értelmezed. Magadnál kell tartani, csak ha mégsem, nem bírságolnak érte.
2023. jan. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy hiába van sikeres vizsgád, ha nem váltod ki, akkor nincs jogosítványod.
2023. jan. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiváltani ki kell. Ha nem váltod ki akkor az megjelenik a rendszerben. Egyébként elég ellentmondásos amit mondtok, ha nem büntetnek érte akkor minek kellene magadnál tartani?
2023. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem váltod ki, akkor nincs jogosítványod. Önmagában a vizsga nem kerül be a nyilvántartásba.

És igen, jól értelmezed.

2023. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj kiváltani, de nem muszáj nálad tartani.

De érdemes, mert pl. ha külföldre mész, akkor ugyanúgy nálad kell lennie.

2023. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

##4 De miértne kerülne bele a nyilvántartásba? Akkor hova írják be a sikeres vizsgákat? Hiszen nem adnak semmi papírt a vizsga után, hanem a vizsgáztató szerv felviszi abba azt adatbázisba, amit a kormányablakban és a rendőrség is lát, és ugye a vizsgadátum is rajta van a jogsin. Vagy tévedek?

Mint írtam van jogosítványom, csak idén remélhetőleg kiegészül egy A ketegóriával is (csak a városi vezetés van hátra), de elvileg simán motorozhatnék úgy, hogy nem csináltatok újat, csak ha a jelenlegi lejár. Ha a rendőr megállít, akkor a hiányzó kategóriát megnézheti az adatbázisból.

2023. jan. 6. 10:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Már megkaptad a felelet, mit szeretnél még? A sikeres vizsga bekerül az adatbázisba, de attól még nincs jogosítványod. Vannak országok, ahol az orvosi alkalmasságot nem kell időszakosan megújítani, nálunk kell. Ha nincs jogosítvány a birtokodban, akkor ez is hiányzik. A jogsin a fotód is szerepel. Azonosításhoz szükséges, és ezért is van egy lejárata. Változik a fizimiskánk.
2023. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 Nem tudom milyen az adatbázis amiből dolgoznak a kormányablakban, és esetleg ezt látja a rendőrség is. De én úgy gondoltam, hogy tartozik mindenkihez egy adatlap, és ebbe írja be a vizsgáztató szerv, hogy az adott illető mikor milyen vizsgát tett, és mikor jogsit csináltat az ember , akkor az ügyintéző is ebből írja ki a kategóriákat, plusz ugye az orvosis alkalmasságit is látja.

Namost ha a rendőr is ezt az adatbázist nézi, akkor tök mindegy, hogy van fizikai jogosítvány készítve vagy sem. Fényképes jogosítványom meg most is van. Meg gondolom akinél nincs ott a jogsi attól legalább egy személyit kér a rendőr.

2023. jan. 6. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, én feladom. Tudod, okos enged…
2023. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr az okmányadatbázist látja, nem külön azt, hogy ki miből mikor vizsgázott, milyen és meddig érvényes egészségügyi alkalmassága van.


Nem böngészik, hogy például megvan-e a szükséges elsősegélynyújtási vizsga. Nem nézik EESZT nyilvántartásban, hogy meddig érvényes az egészségügyi alkalmasság, illetve, milyen feltételekkel lehet vezetni (pl. szemüveg). Azt sem, hogy 1.-, vagy 2. csoportú alkalmassági vizsgálat történt (pl. van „C” kategóriás vizsgám, de nem használom, és mivel az 1. csoportú alkalmasság kétszer olyan időtartamra érvényes; azt kértem. Ezért, bár van „C” kategóriás vizsgám, mégsem vezethetek ilyen járműkategóriába tartozó járművet.)

Ezekhez a szükséges adatokat az ügyintéző gyűjti össze, akár vezetői engedély első alkalommal történő igénylése, akár csere igénylése esetén; majd kerül a vezetői engedélyre. Online igénylés esetén is ezeket gyűjtik össze.

A hatóság pedig az igénylés alapján kiállított vezetői engedély adatait tudja elektronikusan lekérdezni.


A hatályos jogszabályi rendelkezés:

┌ „113. § (1) A járművezető köteles a jogszabályban meghatározottakon túl

a) vezetés közben magánál tartani a vezetésre jogosító okmányt”

↓ de

„3. § (3) Magyarország területén történő járművezetéshez az e rendeletben meghatározott, magyar hatóság által kiállított járművezetésre jogosító okmányt a járművezetőnek - a 113. § (1) bekezdés a) pontjában foglaltaktól eltérően - vezetés közben nem szükséges magánál tartania abban az esetben, ha a járművezető az engedély-nyilvántartásba bejegyzett érvényes vezetési jogosultsággal rendelkezik.” ┘

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből.


Milyen „magyar hatóság által kiállított járművezetésre jogosító okmányt” nem vagy köteles magadnál tartani, ha nincs magyar hatóság által kiállított járművezetésre jogosító okmányod?

2023. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!