Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Orvosi papiron az van gépjármű...

Orvosi papiron az van gépjárművet nem vezethet, de a jogsim nálam van, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Orvosi papíromon az van gépjárművet nem vezethet.. de a jogsit nem vették el. Balesetem volt, nem hibáztam. kétszer kórház, második műtét.. CT lesz még... de műtét is pár hete volt.. Ismerek olyat ahol el is vették ha megkapták, hogy ne vezessen.. nekem az orvos nem is mondta, csak a papírokon van... akkor ez most mennyire hivatalos? már nincs semmi bajom.

Még heteket várhatok mire minden papir stb el lesz intézve?Ha nem is mondják, el jut ez valahová az orvosi papír? amire rá írták?

Leg elején nem voltam jól kb hónapja.. de már annyi hogy ne erőlködjek..

De nem akarom elvegyék esetleg tényleg.



2023. jan. 13. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem a jogsi kiváltásához/megújításához szükséges egészségügyi vizsgáról van szó, hanem csak egy ideiglenes orvosi véleményről, ezért ennek nincs olyan értelemben jogi ereje, hogy a jogosítvány érvényességét megszüntesse. Vezethetsz tovább saját felelősségre, de ha a problémádból adódóan kárt okozol, akkor duplán verik le rajtad, súlyosbító körülményként fogják felhozni ellened és sokkal szigorúbb büntetést fogsz kapni.
2023. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vizsgálatról*
2023. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azt jelenti, hogy elveszik a jogsidat, hanem hogy az orvos nem ajánlja, hogy jelen állapotodban vezess, mert lehet, hogy olyan gyógyszereket írt fel, amivel nem lehet. Vagy valami ilyesmi, nem tudjuk a pontos helyzetet.


Nem örökre akarnak eltiltani, hanem addig, amíg ez a sajnálatos helyzet fennáll.

2023. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nincs gyógyszerem nem is volt, mütét után is rendben volt ctén minden.. hetek óta semmi tünetem. gyenge vagyok ennyi, nem emelhetek.

Sejtettem ha én okoznék necces, de nem fogok, de pl nekem jön valaki, akkor se köthetnek belém? életemben sok év alatt 2. baleset. egyik se én hibám, és elkerülhetetlenek kb.

2023. jan. 13. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellene menned az orvoshoz (vagy a háziorvoshoz), és kérni igazolást, hogy már vezethetsz.
2023. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosszakértő azt állapítja meg hogy vezetésre alkalmatlan állapotban voltál (csökkent reakcióképesség, figyelemhiány, diszorientáció), és te ennek tudatában ültél a volánhoz, akkor mindenképpen rád húzzák a vizes lepedőt. Teljesen mindegy, hogy a másik fél mit csinált, te nem lehettél volna ott.
2023. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!